Новини України. 15 грудня. Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов доручив встановити і доповісти йому всі деталі інциденту з журналістом Мустафою Найемом.

Анатолій Могильов
Посвідчення потрібно показувати якісно

Про це кореспонденту повідомив радник Міністра внутрішніх справ Костянтин Стогній.

“Міністр доручив підготувати і доповісти йому докладну довідку щодо цього інциденту, провести службову перевірку”, – підкреслив Стогній.

За його словами, міліції потрібно ще отримати свідоцтва Мустафи Наєма.

“Я розмовляв з Мустафою. Він вчора мав давати свідчення, але не зміг цього зробити. Обіцяв сьогодні о 14:15 бути в київському Главку міліції, де його буде опитувати інспекція з особового складу, яка проводить розслідування”, – зазначив Костянтин Стогній .

“Коли опитають Мустафу, коли зіставлять всі дані, будемо робити висновки. Але поки ситуація патова. Три “беркутівця” кажуть, що все було коректно і красиво, а два журналісти кажуть, що було погано. Бажано знайти ще якісь свідчення. Зараз подивляться відео -камери. Може, це щось прояснить додатково. Але поки говорити про те, що там насправді сталося, рано. Хоча за всієї інформації, яка є на даний момент, інцидент абсолютно той, який в нормальному житті не повинен був би бути присутнім”, – розповів він.

“Звільняти співробітників “Беркута” до завершення службової перевірки не будуть точно”, – сказав він.

Мустафа у своїх коментарях пише, що, коли його співробітники міліції попросили пред’явити документи, він почав показувати документи, але, виходячи з його розповіді, зробив це неякісно, мигцем показавши документ. Як співробітник міліції може звірити документ, звірити фотографію в темряві, якщо людина якісно не показала посвідчення? Якщо людина відмовляється, міліція зобов’язана встановити його особу. Співробітник міліції несе кримінальну відповідальність за бездіяльність. А якщо якийсь злочинець у районі? Міліція показала свої документи, покажи і ти свої якісно”, – зазначив Стогній.

“У даному випадку Мустафа відмовився якісно показувати документи. Тому його доставили у відділення”, – сказав він.

При цьому, за словами радника глави МВС, люди не зобов’язані носити з собою документи.

“Але тоді людина повинна запропонувати варіант можливості встановити свою особу. Якщо можливостей встановити особу немає, міліція зобов’язана доставити людину у відділення і встановити його особу. Мало що?”, – пояснив радник міністра.

У цілому, за словами Костянтина Стогнія, журналістам не можна створювати дискомфорт.

“Журналісти висвітлюють роботу в тому числі і цих співробітників “Беркута”, інформують громадськість. Не можна їм створювати дискомфорт і намагатися вплинути на “слово” журналіста. У цьому потрібно бути дуже обережним. Інша справа, коли є відверта провокація проти журналіста. У таких випадках треба категорично боротися “, – сказав Стогній.

Нагадаємо, раніше в Києві співробітники підрозділу “Беркут” затримали журналіста Мустафу Найєма.

Джерело Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.