Новини світу. 27 грудня. Москва. Відео. Хамовницький суд Москви визнав колишнього главу ЮКОСа Михайла Ходорковського і екс-керівника МФО “МЕНАТЕП” Платона Лебедєва винними у легалізації (відмиванні) грошових коштів, отриманих злочинним шляхом.

Ходорковський і Платон Лєбєдєв
Ходорковського і Лєбєдєва знов визнали винними

За версією звинувачення, підсудні легалізували 487 мільярдів рублів і 7,5 мільярда доларів, отриманих від розкрадання нафти. При цьому по одному з епізодів справи переслідування припинено – у зв’язку із закінченням терміну.

Суддя Віктор Данилкін продовжує читання вироку.

Біля будівлі Хамовницького суду проходить пікет на підтримку Ходорковського і Лебедєва – у ньому беруть участь близько 300 осіб, повідомляє ИТАР-ТАСС.

Під час мітингу міліція вже затримала 12 осіб.

Відзначимо, прокуратура вимагає для підсудних 14 років ув’язнення. Захист наполягає на виправдувальному вироку. Екс-глава ЮКОСа і колишній керівник “МЕНАТЕП”обвинувачуються в розкраданні акцій Східної нафтової компанії і практично всієї видобутої дочірніми компаніями ЮКОСа нафти. За версією слідства, мова йде про незаконний продаж понад 200 мільйонів тонн палива, а також “відмиванні ” виручки.

Самі підсудні, а також низка російських та міжнародних експертів називають дії влади РФ проти Ходорковського та Лебедєва політичним переслідуванням з метою не допустити до проведення в Росії демократичних реформ.

ВІДЕО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.