Новини світу. 19 грудня. Палестина. Заклики США до реанімації миру між Ізраїлем та США не працюють – адміністрація Махмуда Аббаса.

Палестина, Ізраїль, США
Вічний конфлікт

Мирний процес між Ізраїлем і Палестиною впав у “глибоку кому”, а пропозиції президента США Барака Обами з перезапуску переговорів в даний час не працюють, повідомив журналістам у ніч на неділю один з найближчих соратників палестинського керівника Махмуда Аббаса Набіль Шаат.

Після провалу зусиль Вашингтона змусити Ізраїль тимчасово заморозити поселенську діяльність на окупованих територіях – Західному Березі річки Йордан та Східному Єрусалимі, – державний секретар США Хілларі Клінтон запропонувала проведення непрямих переговорів з ключових питань (кордони, безпека і так далі). Палестинці погодили свою участь у переговорному процесі з припиненням зведення будинків для єврейських поселенців на палестинській території.

“Переговори, запропоновані (Клінтон), не представляються можливими”, – заявив Шаат, що займав раніше ряд ключових посад в палестинській автономії і продовжує зараз брати участь у переговорному процесі.

За його словами, переговорному процесу більше немає довіри, він назвав його “безглуздим”.

Оскільки прямі переговори зайшли в глухий кут, палестинці спробували піти іншим шляхом, домагаючись визнання своєї держави у довоєнних кордонах 1967 року, що включають Західний берег, сектор Газа і Східний Єрусалим. На їх прохання відгукнулися три найбільші держави Латинської Америки – Аргентина, Бразилія і Болівія. Крім того, Уругвай оголосив про свій намір визнати Палестину в цих межах на початку 2011 року.

Прямі контакти між палестинцями та ізраїльтянами були відновлені на початку вересня у Вашингтоні, але через три тижні призупинилися через відмову ізраїльського уряду продовжити мораторій на заборону будівництва в поселеннях на окупованих територіях.

Джерело Тренд

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.