Новини України. 1 грудня. Для контролю за їх дотриманням та за швидкістю руху протягом всієї робочої зміни водія в Україні поступово запроваджується застосування цифрових тахографів.

тахограф
Мінтранс нагадує водіям, що таке тахограф

Міністерство транспорту та зв’язку впроваджує обґрунтовані нормативи праці й відпочинку водіїв колісних транспортних засобів, повідомляє прес-служба Мінтрансу.

“Мінтрансзв’язку нагадує перевізникам, що тахограф – це обладнання, призначене для встановлення на дорожніх транспортних засобах з метою показання або реєстрації в автоматичному чи напівавтоматичному режимі даних про рух цих транспортних засобів або про певні періоди роботи їхніх водіїв. Тахограф дозволяє забезпечити реальне підвищення безпеки дорожнього руху та дотримання приписаних режимів руху і відпочинку водія”, – йдеться в повідомлені.

Державний контроль за періодами керування та відпочинку водіїв під час перевезень пасажирів та вантажів буде здійснюватися за допомогою карток до тахографів. Мінтрансзв’язку веде облік, видачу, скасування, призупинення дії, поновлення, перевірку чинності карток для цифрових тахографів за чотирма типами: водія (картка водія); ПСТ (картка майстерні); особи, уповноваженої здійснювати контроль (картка контролера); перевізника (картка підприємства).

Впровадження тахографів на внутрішніх перевезеннях пасажирів чи вантажів регулюється наказами Мінтрансзв’язку: «Положення про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів»; «Інструкція з використання контрольних пристроїв (тахографів) на автомобільному транспорті»; «Зразки карток, що використовуються в контрольних пристроях (тахографах) на автомобільному транспорті».

Мінтрансзв’язку вважає, що впровадження в Україні цифрових тахографів дозволить посилити контроль за дотриманням водіями режимів праці, відпочинку та швидкості руху, а також знизити аварійність з причин перевтоми водіїв і перевищення ними швидкості руху.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.