Новини світу. 24 грудня. Росія. Президент Росії Дмитро Медведєв після запевнень глав федеральних телеканалів про відсутність цензури на телебаченні вказав їм, що між офіційними новинами в ефірі і головними подіями дня в реальному житті є прірва.

Дмитро Медведєв
Медведєв: між реальним життям та телебаченням - прірва

Медведєв у ході інтерв’ю запитав у глав провідних телеканалів, чи обґрунтованими повідомлення, що вони «не дають правди, фільтрують інформацію, а новинна стрічка убога».

Основні телевізійники запевнили, що, незважаючи на обмеження «жанру», цензури у них немає.

«Питання про свободу – інтимне. Ось я як працівник ЗМІ можу сказати, що я завжди був вільний, коли працював у ЗМІ, і на телебаченні, і на «Радіо свобода» хоча в американців там не буде. Є редакційна політика. Вона може обговорюватися, але це не питання свободи» , – відповів Медведєву глава НТВ Володимир Кулістіков.

Керівник Першого каналу Костянтин Ернст, сказав, що у нього «телебачення, яке не обмежене диктатурою, не обмежене цензурою».

За його словами, «в цьому плані» російське телебачення нічим не відрізняється від зарубіжного.

«Я вважаю, що зараз один з найвищих рівнів волі за історію нашого телебачення. Мені є з чим порівнювати», – сказав глава ВГТРК Олег Добродєєв, нагадавши про приклади цензури в 90-і роки.

Медведєв погодився з оцінками глав телеканалів.

«На мій погляд ви всі праві. Відчуття свободи у кожного індивідуальне. Є закони жанру, і є закони держави», – сказав президент.

При цьому він зазначив, що новинні випуски телеканалів не відповідають порядку денному.

«Чого не повинно бути, так це прірви між переліком важливих подій, які формуються в житті, та переліком тих подій, які формують новини. Тут можуть бути різні оцінки. Це питання редакційної політики», – сказав Медведєв, додавши, що новинні випуски не можуть сильно відрізнятися від порядку денного, який обговорюють відвідувачі інтернету.

Раніше колишній телеведучий Леонід Парфьонов публічно на врученні премії Влада Лістьєва під оплески залу звинуватив глав телеканалів в цензурі.

Джерело Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.