Новини світу. 7 грудня. Брюссель. Виступаючи у Брюсселі на саміті Росія – Євросоюз президент Росії Дмитро Медведєв пояснив просту формулу безперебійних поставок енергоносіїв до Європи.

Дмитро Медведєв, Баррозу
Медведєв - Баррозу: будуть гроші - буде газ

“Краща гарантія – це гроші, який сплачуються за поставлений газ. Будуть гроші – буде газ”, – зазначив Медведєв.

Він додав, що дана формула є абсолютно нормальним підходом. При цьому, підкреслив російський президент, дуже важливо, щоб була добротна нормативна основа енергетичного діалогу.

При цьому, відзначив Медведєв, це може бути наша ідея з енергетичного діалогу, що відповідають принципам енергетичного співробітництва або Енергетична хартія, але не в нинішній її версії, а в новій. Нова версія Енергетичної хартії, на думку президента Росії, повинна бути доповнена і змінена з урахуванням російських пропозицій і пропозицій деяких інших країн – постачальників енергоносіїв.

Якщо вдасться домовитися про таку нормативну основу, то буде зроблено все для того, щоб робота з постачання газу “отримала добротне законодавче оформлення”, вважає Дмитро Медведєв.

У свою чергу голова Єврокомісії Жозе Мануел Баррозу висловив надію, що кризова ситуація, яка викликала перебої з поставками російських енергоносіїв до Європи, більше не повториться. Він зазначив, що Євросоюз встановив добрі, конструктивні відносини з Росією з точки зору енергопостачання.

“Я сподіваюся, те, що було в минулому, більше не трапиться. Це відображає дух переговорів, які ми сьогодні провели”, – відзначив глава Єврокомісії, зазначивши, що енергокоміссаріат ЄС і Міненерго Росії врегулювали всі аспекти, що стосуються поставок газу.

За матеріалами Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.