Новини України. Майдан Незалежності в Києві перетворюється в постійне місце вираження протестних настроїв.

Віктор Небоженко
Віктор Небоженко: інших впливових механізмів крім "майдану" немає

Про це заявив директор соціологічної служби “Український барометр” Віктор Небоженко сьогодні на прес-конференції.

Майдан стає постійним місцем протесту в Україні“, – заявив Небоженко.

“Це тому, що нещодавно пройшли “добре” організовані і невдалі для України місцеві вибори, і вибори втратили головну функцію, як демократичного досягнення – випуску пари й агресії населення”, – додав він.

На думку політолога, в Україні тепер будуть постійно “майдани” протесту не тільки в Києві, але й у регіонах, однак в інших містах вони не викликають серйозних наслідків. Крім того, ці “майдани” не будуть поєднані в єдине ціле, оскільки немає ще консолідації суспільства.

Віктор Небоженко відзначив, що протест проти Податкового кодексу був викликаний тим, що Державна податкова адміністрація наділяється “божевільними повноваженнями диктаторського типу“, але при цьому не вирішене питання справедливого і прозорого розподілу податків, які вона буде збирати.

Крім того, на його думку, до протестів на Майдані в Києві призвело і те, що уряд має погасити борги перед “газовими спекулянтами”, і підприємці побоюються, що додаткові кошти, що будуть отримані після ухвалення Податкового кодексу, у першу чергу підуть на погашення цієї заборгованості.

Також до виникнення конфлікту призвели непрофесійні дії влади, що прийняла Податковий кодекс без будь-якої підготовки і роз’яснення в суспільстві, упевнений політолог.

Професіонали настільки упевнені у своєму професіоналізмі, що навіть не пояснюють, що вони роблять“, – відзначив він.

Разом з тим, Віктор Небоженко вважає, що уряд буде змушений продовжити реформу, зокрема пенсійну. Це обумовлено в першу чергу “сильним впливом зовнішнього фактора” на економіку України.

Так, Україні наступного року необхідно буде сплачувати зовнішній борг перед МВФ.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.