Новини світу. 18 грудня. Фото. Президент Білорусі, йдучи на чергову президентську п’ятирічку, може очолити список лідерів-довгожителів.

Олександр Лукашенко
Лукашенко один зі світових довгожителів при владі

Білоруський президент прийшов до влади в 1994 році. Якщо Олександр Лукашенко виграє майбутні 19 грудня вибори (а в цьому не сумніваються ні аналітики, ні журналісти, ні самі громадяни Білорусі), то він отримає в управління країну на ще один п’ятирічний термін – з 2011 по 2016.

В результаті, правління Олександра Григоровича виллється в рекордний термін – 22 роки. Це більше, ніж у генерального секретаря ЦК КПРС Леоніда Брежнєва (був біля керма СРСР 18 років). Але менше, ніж у 1-го голови КНР Мао Цзедуна, який правив Піднебесної 27 років.

Так що Олександру Григоровичу є до чого прагнути. А сам він для того, щоб підкріпити свій авторитет, напевно згадує, що були ще й інші випадки довгожительства. Так, наприклад, покійний лідер соціалістичної Югославії Броз Тіто правил на Балканах 35 років. Нині живі арабські лідери президент Єгипту Хосні Мубарак і глава Лівії Муаммар Каддафі очолюють свої країни 29 і 41 рік відповідно.

У батька білоруського народу є всі шанси наздогнати і перегнати згаданих політиків. Адже згідно з редагованою при правлінні Лукашенко Конституцією Республіки Білорусь, громадянин може обиратися на президентську посаду необмежену кількість разів.

Світові лідериЗа матеріалами Life News

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.