Новини світу. 8 грудня. Чиновники з адміністрації президента Барака Обами обговорюють можливість запиту екстрадиції засновника Wikileaks Джуліана Ассанджа, щоб пред’явити йому звинувачення в шпигунстві.

США готує Ассанджу екстрадицію

Про це повідомляє Los Angeles Times.

У вівторок лондонський суд вирішив, що Ассандж залишиться під вартою до 14 грудня. Він сам з’явився в поліцію.

«Ми розслідуємо витік 250 тисяч секретних документів, які були передані невідомим джерелом в уряді тому, хто частиною уряду не є, що є за законами США злочином», – сказав офіційний представник держдепартаменту Філіп Кроулі.

Офіційно він не підтверджував на останньому брифінгу, що США розглядають питання про екстрадицію засновника WikiLeaks. Представник держдепартаменту проігнорував питання журналістів про те, яке відомство, «чисто гіпотетично», стане добиватися екстрадиції Ассандж у разі визнання його провини. Кроулі підкреслив тільки, що справа про арешт Ассандж стосується безпосередньо тільки Швеції і Великобританії, що діяла за запитом шведської прокуратури.

За словами Кроулі, розслідування про витоки тисяч секретних документів продовжується і висновки про факти порушення американських законів робити рано. Los Angeles Times пов’язує ці слова з недавньою заявою представника генпрокуратури США, що, можливо, Ассанджу будуть пред’явлені звинувачення не тільки в шпигунстві, а й в інших злочинах, у тому числі, присвоєння викраденого майна. Ґрунтуючись на даній інформації, Los Angeles Times робить висновок, що адміністрація Обами дійсно готує запит про екстрадицію.

За матеріалами Los Angeles Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.