Новини світу. 14 грудня. Великобританія. Лондонський суд звільнив засновника WikiLeaks Джуліана Ассанджа.

Джуліан Ассандж
Суд Лондона звільнив Ассанджа

Суд Лондона звільнив Ассанжа під заставу.

Сума застави, під яку був відпущений знаменитий правозахисник, склала $380 тисяч.

Безпосередньою умовою було зобов’язання Ассанджа носити на собі електронний датчик, який повідомляє владі про його пересування, і надання постійної адреси проживання.

Нагадуємо, що тиждень тому творцю скандального ресурсу відмовили в заставі саме тому, що він відмовився повідомляти суду свою адресу.

Більше 10 великих міжнародних фігур висловили свою готовність внести заставу за знаменитого правозахисника, серед них деякі зробили заяви у письмовій формі.

“Я готовий надати двадцять тисяч фунтів для застави і можу назвати ще шість чи сім осіб, які зроблять те ж саме, – заявив режисер Кен Лоач, один з впливових прихильників австралійця, що прийшов підтримати його в залі суду. – Джуліан заслуговує на те, щоб перебувати на волі”.

Близька подруга глави WikiLeaks, ресторанний дизайнер Сара Сондерс заявила, що готова заплатити за Ассанджа $240 тисяч, “майже всі свої накопичення”.

За словами журналістів, такої кількості преси не збиралося в одному місці з часів суду над Саддамом Хусейном.

На жаль, самі журналісти не допускаються до залу суду. Більш того, присутнім суворо заборонено проводити фото-і відеозйомку відбувається. Тим не менш, присутнім дозволили відправляти в Твіттер повідомлення про те, як проходить засідання.

Скандального борця за правду в суді представляє Джеффрі Робертсон, що у минулому займав пост судді в ООН, що спеціалізується в питанні захисту свободи слова.

В результаті слухання мали вирішити, чи видати главу ресурсу WikiLeaks владі Швеції, чи відпустити під заставу.

“Я залишаюся вірним своїм ідеям, і ніякі обставини не похитнуть їх. Більше того, все, що відбувається лише переконує мене в тому, що мої ідеали вірні, – повідомив Ассандж в заяві, переданій через свою матір Крістіну, яка спеціально прилетіла до Лондона, щоб зустрітися з сином.

“Тепер ми знаємо, що Visa, MasterСard і Paypal є інструментами зовнішньої політики США, раніше ми про це не підозрювали”, – згадав Ассанж.

Фінансування проекту WikiLeaks, яке проводилося через зазначені вище компанії, було припинено.

“Я закликаю до миру з проханням захистити мою працю і моїх близьких від нелегальних і неправомірних дій”.

39-річний австралієць звинувачується двома громадянками Швеції в зґвалтуваннях.

За матеріалами РИА Новости, Life News

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.