Новини світу. 7 грудня Магістратський суд лондонського району Вестмінстер відмовився відпустити засновника скандально відомого інтернет-ресурсу WikiLeaks Джуліана Ассанжа під заставу.

Ассанджа не відпустили під заставу

Про це повідомляє телеканал Sky News з посиланням на рішення судді.

Наступні слухання відбудуться 14 грудня.

Ассандж був арештований в Лондоні у вівторок вранці після того, як добровільно з’явився в Скотланд-Ярд. Британський суд повинен розглянути запит про екстрадицію від Швеції, де 39-річний австралієць звинувачується в чотирьох сексуальних злочинах, включаючи зґвалтування.

Австралієць відмовився спілкуватися з пресою в суді. Адвокат Марк Стівенс повідомив, що його підзахисний “цілком в порядку”, а ранкову зустріч зі Скотланд-Ярд назвав “доброзичливою”. Однак добровільна явка в поліцію, всупереч очікуванням, не вплинула на рішення суду – багато хто чекав, що Ассанджа відпустять під заставу.

Інтерпол 20 листопада (за запитом шведської прокуратури) розповсюдив серед всіх 188 країн-учасниць організації “червоне повідомлення” на ім’я Ассанджа, що рівнозначно занесенню його до списку найбільш розшукуваних осіб. Перший європейський ордер на арешт Ассанджа Великобританія отримала кілька тижнів тому, проте Скотланд-Ярд відкинув його через невідповідність з правовими нормами. Коли формальності були улагоджені, британська поліція визнала ордер дійсним і заарештувала Ассанджа.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.