Новини світу. 10 грудня. Литва. Штраф у розмірі від 500 до 1000 літів (145 до 290 євро) загрожує співробітникам комунального підприємства Panevezio gatves, які використовують для очищення від снігу вулиць Паневежіса (місто в 130 кілометрах на північний захід від столиці Литви) червоні лопати з зображенням радянської символіки, повідомляє в п’ятницю литовська газета Lietuvos rytas.

Литва карає двірників за комуністичну символіку

Згідно з ухваленим Сеймом Литви в 2008 році законом публічна демонстрація нацистської і радянської символіки в Литві заборонено, а за її поширення передбачений штраф від 500 до 1000 літів (від 145 до 290 євро). Закон не поширюється лише на колекціонерів антикваріату.

Заступник директора Panevezio gatves Рімантас Шаучювенас запевнив, що такі лопати у них з’явилися з міркувань економії.

“З давніх часів залишилася гарна червона фанера із зображенням серпа і молота. Щоб її не викидати, ми зробили з неї лопати. Зараз намагаємося якомога швидше їх використати”, – сказав Шаучювенас.

“Робочі, які прибирали сніг такими лопатами, порушили закон. Їм загрожує штраф від 500 до 1000 літів. Крім того, лопати можуть конфіскувати. Однак розмір штрафу визначить суд”, – стверджує завідувач юридичним відділом Паневезької мерії Ірма Масілюнене.

Джерело РИА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.