Новини України. 7 грудня. Згідно з результатами дослідження фінансової грамотності та обізнаності в Україні 27% українців взагалі не роблять жодних заощаджень, а тих сімей, які практикують заощадження доходів, відкладають гроші на “чорний день» – 58%.

депозит, свинка, копілка
Більшість українців відкладає кошти на "чорний день"

Серед інших причин, які відзначили респонденти, пояснюючи практику заощадження доходів, вони вказали підняття свого життєвого рівня у майбутньому – 25%, бути незалежним і мати можливість робити вибір – 17%, а також бажання залишити гроші своїм нащадкам.

Одночасно лише 14% респондентів відзначили, що у них на кінець місяця залишилися кошти на заощадження після сплати всіх витрат. Але ці кошти вони головним чином не несуть у фінансові установи, а залишають у себе в готівковій формі, таких 49%.

«Схильність до збереження коштів у готівковій формі підтверджує загальну відстороненість споживачів від послуг фінансових установ та про низьку довіру до таких установ. Зокрема, звичка зберігати гроші під «матрацом» є результатом «радянського досвіду», – зазначила заступник директора з методології Надія Пірон.

Вона додала, що залишати вільні кошти в готівкових більшість схильні на Півдні59%, в той час, як витрачати їх на споживчі товари характерно жителям Центрального, Північного та Східного регіонів (відповідно 34%, 35%, 31%), а класти залишкові кошти на рахунок найбільш характерно для Західного регіону (14%).

За матеріалами Денги.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.