Молдова, парламент
Лупу за альянс у парламенті пропонували $10 млн

Політична ситуація в Молдові вкрай складна, вона обтяжується більш-менш відвертим втручанням з боку Росії. Про те, що коїться за лаштунками, тепер можна дізнатися завдяки матеріалам, опублікованим WikiLeaks, пише Петро Смоляр у статті, надрукованій в газеті Le Monde.

“8 вересня 2009 року американське посольство в Кишиневі відправило доповідь про зустріч між Маріаном Лупу, лідером Демократичної партії, і комуністом Володимиром Вороніним, главою держави. Останній запросив Маріана Лупу на свою дачу, щоб зробити йому пропозицію. Сформувати лівоцентристську коаліцію, Лупу став би президентом, а сам Воронін – головою парламенту”, – пише видання.

Маріан Лупу відмовився. Тоді президент Воронін запропонував своєму співрозмовнику 5 млн доларів за умови, що той повернеться до лав компартії. Він знову відмовився. Нова пропозиція: 10 млн доларів. Маріан Лупу сформулював контрпропозицію: вісім голосів, необхідних для обрання в парламент, в обмін на імунітет, наданий йому і його сім’ї”, – пише журналіст.

“Про цей епізод американському послу в Кишиневі розповів сам Лупу. Але дипломат вислухав версію й іншого джерела: самого Вороніна. Він підтвердив факт зустрічі. “За словами Вороніна, Лупу здавався “втраченим”, але він сказав, що не може прийняти пропозицію”, – повідомив посол у листі від 16 вересня 2009 року. Воронін на словах не сказав, чи йшла мова про привабливі речі, але жестами та мімікою показав, що такий епізод мав місце, пише автор статті.

Джерело Le Monde

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.