Новини світу. Осло. 10 грудня. Китайський правозахисників і дисидент Лю Сяобо офіційно удостоївся Нобелівської премії миру на церемонії вручення почесної нагороди в Осло. Нагородження лауреата, який відбуває тюремне ув’язнення в Китаї за змову проти уряду, було зустрінуте бурхливими оваціями.

Лауреату Премії миру аплодували стоячи

Стілець, на якому він повинен був сидіти, залишили порожнім. Приз був вручений Лю Сяобо заочно. Влада Китаю не пустила на церемонію навіть родичів ув’язненого, щоб ті не могли отримати «провокаційну» для Китаю премію.

Голова Нобелівського комітету Торбйорн Ягланд закликав звільнити ув’язненого правозахисника.

Нобелівський комітет завжди вірив, що між світом і дотриманням прав людини є нерозривний зв’язок, – заявив Ягланд.

У своєму виступі голова нагадав, що, дізнавшись про свою нагороду, Лю Сяобо присвятив її всім «мученикам Тяньаньмень», учасникам демократичного протесту в Пекіні в 1989 році.

Нагадаємо, що Лю Сяобо відбуває 11-річний термін в китайській в’язниці. Його дружина також знаходиться під домашім арештом. Вона була затримана, після того як повідомила чоловікові про те, що він удостоївся Нобеля.

Тим часом з 50 країн, запрошених на церемонію вручення премії, майже третину взяли участь у бойкоті. Однак у найостанніший момент влада Сербії відмовилася бойкотувати премію, віддавши данину поваги правозахиснику.

Джерело ЛайфНьюз

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.