Новини України. 22 грудня. Крим. Щороку 18 січня в Криму будуть проводитися урочисті заходи, присвячені річниці Переяславської Ради. Відповідне рішення ухвалив парламент автономії.

Верховна рада Криму
Депутати Криму святкуватимуть річницю переходу України під протекторат Москви

Кримські депутати вважають за необхідне щорічно виділяти з бюджету АРК кошти на проведення урочистих і тематичних заходів, присвячених Переяславській Раді, в тому числі в кримських школах. Парламентарії впевнені, що Переяславська Рада є визначною подією в історії українського народу.

Авторами проекту рішення виступили депутати від фракції “Регіони Криму” і “Русское единство”. У голосуванні взяли участь 77 депутатів. “За” висловилися 74, зазначає Ліга.

Нагадаємо, Переяславська Рада – збори представників запорізького козацтва на чолі з Богданом Хмельницьким, яке відбулося в січні 1654 року в Переяславі.

Тоді було прийнято історичне рішення про перехід України під протекторат московського царя Олексія Романова. 300-у річницю Переяславської Ради широко відзначали в СРСР у 1954 році. До цього ювілею була приурочена, зокрема, передача Кримської області зі складу РРФСР до складу УРСР.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.