Новини України. 25 грудня. Крим. Протягом останніх 20 років у пост-радянському Криму успішно склалася і активно діє неформальна влада ісламських радикалів, яким найчастіше належить вирішальне слово у прийнятті рішень формальної кримською владою.

Віталій Храмов - голова козацької організації Криму розповідає про будову влади в криму

Про це на прес-конференції в Сімферополі заявив лідер козачої громади «Соболь» Віталій Храмов.

«Туреччина і Саудівська Аравія активно використовують ідеологічний вектор для досягнення своїх геополітичних цілей. Ми виявилися до цього не готові. За 20 років ісламісти звили у нас тепле гніздечко. Доказ тому – заява Рамзана Кадирова, що ісламських радикалів в Таврії набагато більше, ніж у Чечні. На жаль, його заява відповідає дійсності », – зазначив він.

Храмов впевнений, що меджліс – це політичне крило ісламських радикалів на півострові, що володіє реальною владою, особливо в кримській глибинці. В якості прикладу він навів історію з розподілом квартир для кримських татар у селі Віліно Бахчисарайського району – змішаним родинам їх не дали через заборону меджлісу. Інший приклад – систематичне побиття десятикласником в селі Хаджи-Сала учня 6-го класу Михайла Трофименко:

«Його батько й мати йдуть до директора школи, а він їм каже:

«Десятикласник – син шанованого людини з меджлісу, йдіть домовляйтеся туди».

«Тобто, офіційна влада в селі – продовження паралельної структури влади, що базується на насильстві та безкарності», – підкреслив Храмов.

Він нагадав про серію звірячих вбивств російських підлітків і дітей «мафією ісламських радикалів» як спосіб залякати кримську й українську владу, змусити її, на думку Храмова, підкоритися в питанні будівництва Соборної мечеті на Ялтинській, 22:

«Вбивства Анжели Стрілець, Віті Шемякіна – засіб змусити владу стати на коліна перед ісламським радикальним підпіллям. Влада не розуміє, що пасувати перед ісламськими радикалами – шлях в нікуди. Але влада зобов’язана це розуміти. Якщо б вона не пішла на поводу щодо подій Вілінського Поклінного хреста, якби пан Джемілєв отримав жорстку відсіч після своїх заяв про те, що ніхто не встигне добігти до кордону з Росією, то вбиті були б живі. Кров цих дітей не тільки на руках ісламістів, а й влада теж у цій крові. Влада повинна розуміти, що також несе відповідальність за це», – переконаний лідер «Соболя».

Якщо держава не буде припиняти дії ісламських радикалів, то це загрожує їй «втратою не тільки реальної влади, а й вибухом обстановки в Таврії і в Україну в цілому».

«Вважаю, що вектор влади повинен бути таким, щоб представники етнічних меншин займали державні посади виключно в місцях компактного проживання. Ісламісти, як і будь-які інші релігійні радикали, повинні бути викреслені з суспільно-політичного життя, тому недопустимо, щоб ісламісти, які заборонені в більшості мусульманських країн, у тому числі і пострадянських, – діяли вільно в Таврії », – резюмував Віталій Храмов.

Джерело НР

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.