Новини України. 11 грудня. Українці багато п’ють, курять і мало рухаються. 36% українців курять, 31% – щодня. Це вище середнього показника – 28,6% у Європейському регіоні (за даними ВООЗ).

куріння, курці, сигарети
В Україні курять неосвічені чоловіки і жінки з вищою освітою

Такими є дані дослідження Світового банку під назвою «Основні причини високого рівня смертності в Україні». Цікаво, що більш схильні до куріння, у тому числі щоденного, чоловіки з початковою освітою і жінки з вищою освітою.

Причому середній вік початку куріння серед щоденних курців знижується і на сьогоднішній день становить 16 років. Найменше щоденних курців на заході країни (24,6%), найбільше – на сході (34%). 80% щоденних курців – чоловіки. У молодшій віковій групі курців в чотири рази більше, ніж у старшій.

20% українців не відмовляють собі в надмірному вживанні або зловживанні алкоголем. Це явище більш поширене серед чоловіків (80%). Надмірне вживання або зловживання алкоголем починається змолоду (28% у віковій групі 18-29 років) і збільшується з віком, досягаючи пікових значень у віковій групі 40-49 років (26,7%), після чого починає знижуватися (що може свідчити про високу смертність питущих). Найбільше чоловіків, надмірно вживають або зловживають алкоголем, належать до вікової групи 18-29 років (31,8%), найбільше жінок – до групи 40-49 років (35,8%).

Кожен десятий українець малорухомий (тобто мало ходить пішки, їздить на велосипеді, працює вдома або у дворі, займається спортом і т.д.). Найбільше турбують високі показники (11%) малорухомого способу життя у віковій групі 18-29 років. Це, можливо, один з найвищих показників в регіоні (наприклад, у Чехії цей показник становить 3,7%, в Угорщині – 7,1%).

17% смертей у 2004 році були викликані такими факторами ризику від паління, зловживання алкоголем і порушення правил дорожньої безпеки. Зокрема, Україна займала друге місце за рівнем смертності від зловживання алкоголем (включаючи алкогольний психоз) у всьому Європейському регіоні ВООЗ, поступаючись першістю лише Естонії. Згідно з даними Світового банку, 94% цих смертей можна було уникнути завдяки відповідній профілактиці.

Джерело Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.