Новини України. 9 грудня. Дослідження Глобального барометра корупції (Global Corruption Barometer), підготовлене Центром антикорупційних досліджень та ініціатив Transparency International, показало, що в Україні за останні 12 місяців хоча б раз хабар давали 34% жителів.

корупція, хабарі
Парламентарі і чиновники беруть найбільше хабарів

Представлені в Берліні результати дослідження, в середньому в країнах СНД (дослідженням було охоплено Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова, Росія і Україна) цього року хабарі давали 32% опитаних.

У Росії в цьому зізналися 26% громадян, у Вірменії – 22%, Білорусі-27%, Молдові – 37%, Азербайджані – 47%. При цьому кращий результат продемонструвала Грузія, яка, втім, нещодавно покинула СНД. У цій країні в дачі хабара зізналися всього 3% громадян.

В Україні ж ситуація з корупцією виявилася гіршою, ніж у минулому році, коли в дачі хабара зізналися 21% громадян.

Зазначимо, що загальний показник корупції у всіх країнах світу виріс за останній час: за даними дослідження, сьогодні одна особа з чотирьох не з чуток знає про те, що таке хабар. Тим не менш, дослідження відзначає і деякі позитивні тенденції: так, в даний час доповісти про факт корупції готові сім з десяти респондентів.

Як стало відомо з дослідження, частіше за інших з хабарами мають справу поліцейські. На переконання більшості респондентів (восьми з десяти чоловік), виключно корумпованими є політичні партії. Найбільш корумпованими інститутами в усьому світі були визнані адміністративні установи і парламент.

У ході дослідження, підготовленого Transparency International, було опитано понад 91 тисячі осіб у 86 країнах. Опитування проводилося з червня по вересень 2010 року.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.