Новини світу. 24 грудня. Росія. Кожен десятий росіянин готовий взяти участь в акції протесту, на кшталт тієї, яка 11 грудня переросла в погроми на Манежній площі в Москві.

11% росія готові взяти участь у подібних повстаннях

Згідно з результатами опитування, проведеного Всеросійським центром вивчення громадської думки, майже кожен п’ятий росіянин (18%) схвалює дії фанатів, які влаштували погром і зробили опір міліції на Манежній площі, 11% самі готові брати участь в подібних акціях; в Москві і Санкт-Петербурзі співчуваючих учасникам акції ще більше – 37%.

Не підтримують учасників акції в середньому по країні 65% опитаних. Але лише 9% респондентів вважають, що в основі заворушень лежить міжнаціональний конфлікт, 22% оцінюють подію як акцію протесту проти беззаконня, вбивств і бездіяльності влади, а 31% вибирають такі слова, як “бандитизм”, “безладдя”, “бєспрєдєл”.

Опитування проводилося 18-19 грудня в 138 населених пунктах Росії.

Як пояснив гендиректор центру Валерій Федоров, результати опитування свідчать про існування серед молоді мегаполісів “вибухонебезпечного шару”:

“його представники лише формально соціалізовані, позбавлені привабливих ідеалів, у них немає чіткої стратегії зростання”.

Нагадаємо, 11 грудня на Манежній площі пройшла акція футбольних фанатів і радикалів, спровокована вбивством фаната “СпартакаЄгора Свиридова, який здійснили приїжджі з Кабардино-Балкарії.

Захід переросло в зіткнення з співробітниками ОМОНу. Крім того, було побито кількох осіб неслов’янської зовнішності. Згодом націоналісти намагалися провести акції протесту в декількох містах Росії.

Джерело ЦензорНет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.