Новини світу. 27 грудня. США. Обвинувальний вирок у кримінальній справі колишнього глави ЮКОСу Михайла Ходорковського і колишнього керівника МФО “Менатеп” Платона Лебедєва викликає у США питання щодо політизації та вибірковості правосуддя.

Хілларі Клінтон
Клінтон уважно стежитиме за розгялдом справи Ходорковського

“Сьогоднішній обвинувальний вирок у другій справі Михайла Ходорковського і Платона Лебедєва за звинуваченням у розкраданні і відмиванні грошей піднімає серйозні питання щодо вибірковості правосуддя та його затінення політичними міркуваннями”, – йдеться в заяві держсекретаря США Хілларі Клінтон.

На її думку, справа Ходорковського і Лебедєва та інші подібні справи негативно впливають на репутацію Росії в світі, ставлячи під сумнів дотримання прав людини та покращення інвестиційного клімату.

“Ми вітаємо плани президента Дмитра Медведєва з модернізації, але їх реалізація вимагає забезпечення клімату, при якому юридичні процедури і незалежність правосуддя дотримуються. Ми будемо стежити за апеляційним процесом” – відзначила Клінтон, передає РИА Новости.

Адвокат Ходорковського Вадим Клювгант повідомив журналістам, що захист колишнього глави ЮКОСу та Платона Лебедєва має намір звернутися до влади країни з відкритим листом і до міжнародного співтовариства з проханням відреагувати на обвинувальний вирок у другій кримінальній справі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.