Новини України. 31 грудня. Київ. У бюджеті Києва на 2011 рік передбачені кошти на розробку документації з відновлення церкви Стрітення Господнього на Львівській площі, з якої і розпочнеться реконструкція самої площі.

Церква стрітення, Київ (Львівська площа)
Церква стрітення, Київ (фото поч. XX ст.)

Про це повідомили в прес-службі голови комісії Київради з питань культури і туризму Олександра Бригинця.

“Саме відновлення давньокиївського храму є ключовим у реконструкції однієї з найжахливіших по дизайну центральних площ Києва – Львівській“, – відзначає Бригинець.

За його словами, запланованих бюджетом грошей недостатньо для розробки повноцінної проектної документації, але при обговоренні бюджету секретар Київради Олесь Довгий та заступник голови КМДА Руслан Крамаренко пообіцяли знайти ці кошти під час коригування головного фінансового документа столиці на 2011 рік.

“З відновлення церкви розпочнеться відбудова всієї площі, адже, як не парадоксально, площа знаходиться в занепаді саме з часів зносу церкви. До речі офіційною причиною знесення “стрітенки” називають саме плани тодішньої влади реконструювати Львівську площу“, – підкреслив Олександр Бригинець.

Київська церква Стрітення Господнього була побудована Ярославом Мудрим, кілька разів перебудовувалася, поки не була знищена більшовиками в 1930-х роках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.