Новини світу. 30 грудня. Влада Китаю прийняла постанову, яка забороняє жителям країни користуватися послугами всіх постачальників послуг інтернет-телефонії, включаючи популярний сервіс Skype, крім офіційних провайдерів China Telecom і China Unicom.

Skype
Китайська влада дозволила користуватися лише вітчизняними операторами

Постанова Міністерства промисловості та інформаційних технологій свідчить, що незаконними відтепер є надання послуг зв’язку за технологією VoIP (Voice over IP, інтернет-телефонія) будь-якими компаніями, крім China Telecom і China Unicom. В результаті популярна служба інтернет-телефонії Skype і її аналоги можуть виявитися недоступними для жителів материкової частини Китаю.

Термінів вступу документа в силу міністерство не уточнило. Проте рішення вже викликало хвилю критики в ЗМІ, оскільки воно, по суті, захищає монополію двох державних телеком-операторів.

Заборона поки ніяк не позначилася на працездатності сервісу Skype в країні, відзначає РИА Новости.

Низка китайських користувачів Skype вже поскаржилися в мікроблогах Twitter, що не може завантажити програму з сайту Skype.tom.com, повідомляє The Telegraph. З вересня 2007 року послуги користувачам компанія Skype надає спільно з гонконгською фірмою TOM, яка, за чутками, здійснювала моніторинг повідомлень.

У Китаї під повною або частковою забороною вже знаходиться низка популярних інтернет-ресурсів – соціальна мережа Facebook, сервіс мікроблогів Twitter і відеохостинг YouTube. Проте багато жителів країни використовують сервіси в обхід державної заборони.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.