Новини світу. 8 грудня. Китай. Китайська влада вирішила заснувати власну «Нобелівську премію миру» у відповідь на рішення Нобелівського комітету в 2010 році нагородити дисидента Лю Сяобо, що відбуває 11-річний термін ув’язнення в китайській в’язниці.

конфуцій
Китай засновує Нобелівську премію миру ім. Конфуція

Китайська премія миру імені Конфуція буде вручена за день до вручення Нобелівської премії миру, її першим лауреатом стане колишній віце-президент Тайваню.

При цьому церемонія вручення Нобелівської премії миру вперше з 1935 року пройде без присутності лауреата або його представників, так як не Лю Сяобо, ні його сім’ї влада Китаю не дозволила поїхати на церемонію. Рішення Нобелівського комітету викликало бурхливу міжнародну реакцію, біля посольства Китаю в багатьох країнах світу. При цьому 19 країн, зокрема, Україна, оголосили про рішення ігнорувати церемонію вручення.

До Лю Сяобо лауреатом Нобелівської премії миру, який не зміг бути присутнім на церемонії її вручення у 1936 році став антинацистський діяч Карл фон Осецький, який боровся з мілітаризмом в гітлерівській Німеччині. На дату вручення премії Осецький перебував у нацистському концтаборі.

За матеріалами Газета.Ру

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.