Новини технологій. 16 грудня. У Китаї запустили новий сервіс, за функціональністю аналогічний популярній платформі для ведення мікроблогів Twitter.

Китай, Мао Цзедун
В китайському мікроблозі вже є Мао Цзедун

Спонсорований урядом КНР сайт Red Microblog (“Червоний мікроблог”) розташований за адресою fanfou.com. На думку спостерігачів, створення “комуністичного Твіттера” – це один з перших кроків держави по підпорядкуванню собі нових засобів масової інформації.

Зараз на сайті розташовані в основному “твіти” співробітників відділу пропаганди, що складаються з цитат Мао Цзедуна і висловлювань китайських філософів. За інформацією техноблогу Mashable, у перший же день після запуску на “Червоному Twitter” відбувся технічний збій, оскільки реєстрація нових користувачів відмовлялася працювати.

За даними дослідницької групи EnfoDesk, до кінця 2010 року в Китаї буде налічуватися понад 75 мільйонів мікроблогеров – на 837% більше, ніж у минулому році. Експерти вважають, що в наступному році це число подвоїться, а в 2012 році складе 240 мільйонів.

Враховуючи суворий контроль уряду Китаю над діяльністю населення країни в онлайні, за користувачами “Червоного мікроблога”, ймовірно будуть стежити ще пильніше. Минулого місяця популярну в китайській блогосфері 46-річну Чень Яньпінь засудили до одного року ув’язнення у виправно-трудовому таборі за те, що вона переопублікований у своєму мікроблозі Twitter повідомлення, жартома закликавши розгромити японський павільйон на міжнародній виставці World Expo 2010 у Шанхаї.

Представники правозахисних організацій Китаю заявили, що вирок Яньпінь тільки підкреслює стурбованість китайського уряду популярними соціальними сервісамі – “справжнім” Twitter і Facebook, доступ до яких у цій країні заблоковано.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.