Новини світу. 20 грудня. Білорусь. Інавгурація новообраного президента Білорусі Олександра Лукашенка відбудеться до 19 лютого 2011 року.

Олександр Лукашенко
Лукашенко офіційно став новообраним президентом, ще до обробки 100% бюлетенів

Інавгурація згідно з Конституцією має відбутися протягом двох місяців з моменту виборів, отже, до 19 лютого наступного року”, – заявила голова ЦВК Лідія Єрмошина.

Вона додала, що Лукашенко вже офіційно носить звання новообраного глави держави. Згідно з попередніми підсумками, за нього проголосувало 79,67% виборців (5,122 мільйони 866 виборців).

Другим став “кандидат” проти всіх “. Цю графу в бюлетені вибрали 6,47% виборців. Всі інші дев’ять кандидатів, разом узяті, набрали трохи більше 13%. За Андрія Саннікова проголосували 2,56% виборців, Володимир Некляев набрав 1,77%, Ярослав Романчук – 1,97%, Григорій Костусєв – 1,97%, Віталій Римашевський – 1,1%, Віктор Терещенко – 1,08%, Микола Статкевич – 1,04%, Алесь Михалевич – 1,2%, Дмитро Ус – 0,48%. Явка виборців на президентських виборах склала 90,66%.

Глава Центрвиборчкому уточнила, що оголошені результати не враховують результати голосування на виборчих дільницях за межами Білорусі. Ці дані будуть відомі до вечора понеділка.

“Відомостей від наших зарубіжників ми поки не маємо, тобто можна говорити про обробку 99% бюлетенів”, – сказала Єрмошина.

“Якщо говорити про електоральної підтримки Олександра Лукашенка, то на попередніх виборах у 2006 році вона була вищою – 83%, – сказала Єрмошина. – Але слід враховувати, що це попередній результат. Звичайно ж, він може збільшитися на 2% або, наприклад, зменшитися”, інформують Вести.

Явка виборців на президентських виборах склала 90,66%.

“Це трохи нижче цифри участі виборців у виборах в 2006 році, де було 92 з зайвим відсотка. Але все одно цифра дуже висока”, – сказав голова ЦВК.

За словами Єрмошиної, офіційні підсумки президентських виборів будуть підведені до 18 січня, після чого вони будуть оприлюднені для широкої громадськості.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.