Новини світу. 17 грудня. Країни Євросоюзу почали застосовувати радикальні заходи щодо заміни російського газу альтернативними поставками. Першою відмовилася від контракту з “Газпромом” хорватська INA.

ENI
Хорватія тепер користуватиметься газом ENI

Про це пише російське видання “Комерсант”.

Вчора хорватська INA Group повідомила, що її дочірня Prirodni plin підписала контракт на закупівлю газу з італійською ENI.

“За підсумками тендеру, метою якого було вибрати високонадійного постачальника з найсприятливішими умовами за ціною, було вибрано пропозицію ENI – вона поставить з 1 січня 2011 року впродовж трьох років по 750 млн. кубометрів щорічно”, – заявив президент правління INA Жолтан Алдот.

У прес-службі компанії виданню підтвердили, що довгостроковий контракт з “Газпромом” закінчується 31 грудня, а з 1 січня єдиним постачальником буде ENI. У результаті, як вважають в INA, компанія домоглася “більшої гнучкості в кількості і цінових параметрах газу”, зберігши можливість імпорту за двома маршрутами – із Словенії і з з’єднаного Угорсько-Хорватського газопроводу, запуск якого запланований на найближчий час. Хорватія споживає близько 3 млрд. кубометрів газу на рік і забезпечує більше 60% попиту за рахунок власного видобутку.

В “Газпром експорті” підтвердили, що контракт з Prirodni plin, що передбачає поставку до Хорватії до 1,2 млрд. кубометрів газу, закінчується в кінці 2010 року. “Газпром експорт” взяв участь в тендері INA.

“Офіційних результатів тендеру в Хорватії ми не отримали, рішення партнерів не коментуємо”, – пояснили в “Газпром експорті”.

Але наголосили, що тільки довгострокові контракти (INA виставила на тендер трирічний) “дозволяють встановити делікатний баланс інтересів постачальників і покупців, забезпечити надійність поставок на тривалий період і гарантувати гнучкість у задоволенні попиту”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.