Новини України. 14 грудня. Харків. Учасники акції закликають правоохоронців припинити катування затриманих у райвідділах.

стоп мєнт пікет
Люди виступили проти катування в міліцейських відділках

Правозахисники у свою чергу вимагають покарати винних. Про останній випадок, який стався із Яковом Строганом у Київському райвідділі міліції напередодні повідомляли Харківські Новини. Місяць тому Яків Строган звернувся до правозахисників – він розповів, що його затримали після бійки між ним та його сусідом. За словами затриманого, правоохоронці катували його протягом 4 днів, спочатку у райвідділі, а потім у лісі, та вимагали хабаря. Коли він пообіцяв знайти кошти, Якова відпустили, проте згодом викликали до райвідділу міліції де і затримали знов. Наразі Строган знаходиться у СІЗО. У п”ятницю суд мав вирішити залишити під час слідства чоловіка за гратами чи на підписці про не виїзд. У судову залу Якова привели з чисельними гематомами, та синцями, які за його словами залишили саме правоохоронці. Працівники швидкої допомоги, яких викликала жінка Строгана, оглянули чоловіка, та зробили висновок, що йому необхідне більш детальне обстеження, однак суд вирішив утримувати Якова під вартою. Правоохоронці звинувачення про катування заперечують. Юрій Ситніков, начальник слідчого відділу Київського РВ:

“Когда его, когда начали досматривать его одежду с целью предотвращения нахождения в ней предметов, которые он не может хранить в камере, он отказывался раздеваться, показывать свои карманы, после чего начал биться головой о решетку, напрыгивать, для того чтобы причинить себе какие-либо телесные повреждения”

Напередодні Якова оглянули в обласній клінічній лікарні, проте не госпіталізували. Людмила Клочко, член Харківської правозахисної групи:

“Нуу, врачи говорят что удовлетварительно, хотя то как он выглядел и как чувствовал себя в пятницу, показывает, что проблемы должны быть, или есть. Его даже не узнали наши сотрудники – боже мой, єто же дед какой-то, а это был 40-летний мужчина, он был в очень плохом состоянии и он сам заявлял, что его били”

Заміра Ісмаїлова, яка серед інших вийшла на пікет проти свавілля правоохоронців, каже, що ситуація із Яковом близька і її родині. Племінник Заміри вже близько 4 років знаходиться у СІЗО, його затримали посеред вулиці, а у райвідділі у хлопця вже почалися проблеми. Заміра Ісмаїлова, харків`янка:

“с самого первого случая они требовали деньги, а потом в лесу когда забрали его, будешь говорить своим родственникам чтобы деньги принесли, не принесут – будешь подписывать изнасилование, грабеж, убийство инкассаторов, понимаете”

За даними правозахисників, за минулий рік в Україні в райвідділах міліції була зафіксована 21 смерть, цьогоріч таких випадків вже близько 50. Антон, член молодіжної організації “Фундація регіональних ініціатив“:

“У нас как бы статистика вырисовывается, что люди кмирают в мирной стране, причем от тех людей, которые должны их якобы охранять, это очень печально – это во первых. Во вторых – по-моему просто недопустимо когда ктио-то кого-нибудь бьет, тем более когда это делают те люди, которые должны обеспечивать порядок”

Наразі ж правозахисники допомагають Якову подали апеляційну скаргу на зміну запобіжного заходу: з утримання під вартою на підписку про не виїзд, поруку, або заставу. Головне, кажуть вони, щоб Яків був на волі і зміг вилікуватися.

Джерело Харківські новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.