Новини культури. 3 грудня. Москва. Київський етноквартет “ДахаБраха” представить альбом Light у московському клубі “Гоголь” в п’ятницю.

ДахаБраха
ДахаБраха виступить в Москві

“ДахаБраха” був утворений в Києві в 2004 році, тоді музиканти відповідали за музичний супровід постановки “Пролог до Макбета” Владислава Троїцького в київському Центрі сучасного мистецтва “Дах” – це був спектакль за шекспірівською п’єсою, витриманий у стилістиці народного театру. Однак проект виявився настільки успішним, що не тільки став невід’ємною частиною трупи “Даху”, але й почав виступати самостійно.

Спочатку музиканти “ДахиБрахи” Марко Галаневич, Олена Цибульська, Ірина Коваленко і Ніна Гаренецька виконували українські народні пісні, зібрані у фольклорних експедиціях, у традиційній манері під етнічні ударні і віолончель. Проте з часом в арсеналі групи з’явилися акордеон, тромбон, колісна ліра, фортепіано і безліч інших інструментів, а її музику збагатили елементи різноманітних музичних стилів.

“Якщо раніше українські народні пісні були центром музики “ДахиБрахи”, то тепер вони стають відправною точкою для їх власної творчості. Багатоголосся, віолончель і народні ударні, які створили “фірмовий” звук проекту, зберігаються і в новому альбомі Light, але його саунд і мелодика різноманітніші та багатші”, – повідомили організатори концерту.

Так, в композиціях з Light народна мелодика перемежовується з тріп-хопом і хіп-хопом, а до оркестру, який і без того немаленький, приєдналися індійський сітар, австралійський діджеріду та електронне звучання, повідомили організатори.

“ДахаБраха” – це високий постмодернізм без нехтування традиції, але з її переосмисленням, етно-хаос з завзятою душею”, – вважають організатори концерту.

Light – третій за рахунком студійний альбом групи, що вийшов в 2010 році. До цього були студійні “На межi” (2009) і “Ягудкі” (2007), а також концертний альбом “На добраніч” (2005).

“ДахаБраха” постійно бере участь в українських і міжнародних фестивалях, в числі яких казанське “Створення світу”, московський “На межі фолку”, київський “Гогольфест” і його Пермська версія 2010 року, українські “Шешори” і “Трипільське коло”.

За матеріалами РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.