Новини світу. 16 грудня. Грузія. Уряд Грузії через швейцарське посольство, що представляє в Грузії інтереси Росії, звернулося до російської сторони з проханням надати допомогу в розслідуванні справи про серію терактів в країні в період з вересня по листопад.

росія_грузія
Грузія просить допомоги у Росії

Про це сьогодні заявила заступник глави МЗС Грузії Ніно Каландадзе.

“Ми звернулися до Російської Федерації з проханням проявити добру волю виходячи з важливості справи і надати допомогу. Зокрема, ми просимо їх допомогти в затриманні двох громадян Грузії, які знаходяться в даний час на території Абхазії, а також обвинуваченого у справі Борисова і допитати його , і забезпечити присутність на допиті представників правоохоронних органів Грузії“, – заявила Каландадзе.

Грузія в середу передала для російської сторони через швейцарське посольство всі матеріали справи і офіційну ноту.

Грузинська сторона сподівається на те, що Росія з розумінням поставиться до звернення Грузії і буде конструктивно співпрацювати з нею.

“Незважаючи на напружені стосунки між сторонами участь російської сторони дуже важлива в розслідуванні справи, оскільки конкретні дії (вибухи) представляють злочин тяжкого характеру, оцінюються як тероризм і, відповідно, становлять небезпеку не тільки для Грузії, але і для всього світу” , – заявила Каландадзе.

Восени 2010 року в Грузії відбулося декілька вибухів, у тому числі біля посольства США. На брифінгу в Тбілісі 7 грудня заступник міністра внутрішніх справ Ека Згуладзе звинуватила в організації вибухів російського офіцера Євгена Борисова, який нібито проходив службу у миротворчих силах Росії, дислокованих в селі Урта Зугдідського району. Саме він, за словами грузинських правоохоронців, замовляв теракти, фінансував придбання вибухових пристроїв, платив виконавцям за виконану роботу. Всього у справі арештовано шість чоловік, ще двоє перебувають у розшуку. Представник МЗС РФ назвав провокацією твердження Грузії про затримання шести чоловік за звинуваченням у вибухах. У Міноборони РФ заявляють, що жодних підстав вважати кого-небудь з офіцерів російської армії причетним до серії вибухів немає.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.