Новини України. 30 грудня.Генпрокуратуру просять перевірити законність закупівлі 3600 спеціальних автомобілів для потреб Міністерства внутрішніх справ урядом Віктора Януковича у 2004 році.

Віктор Пшонка

Відповідне депутатське звернення направив член фракції “БЮТ-БатьківщинаВіктор Швець.

Депутат нагадує, що дані автомобілі були закуплені згідно постанови Кабінету Міністрів від 3 квітня 2004 року №210.

“Насправді, за завищеною ціною були закуплені автомобілі фольксваген “Фаетон” та “Туарег”, які не були оснащені спеціальним обладнанням, що давало б підстави вважати ці автомобілі спеціальними і у зв’язку з цим їх придбання обумовлювалося б потребами МВС“, – зазначає у своєму зверненні Швець.

За його словами, зазначені VIP-автомобілі були ввезені на митну територію України без сплати податків і зборів. Крім того, за інформацією Швеця, на період закупівлі авто МВС було повністю забезпечене необхідними транспортними засобами.

“За таких обставин безоплатне ввезення в Україну престижних VIP-автомобілів і у такому обсязі не було і не могло бути викликано потребами МВС. Цілком очевидно, що завищена вартість автомобілів та їх безоплатне ввезення до України не могло не спричинити збитки Державному бюджету України“, – наголошує нардеп.

Крім того, на його думку, придбання за таких умов чинною на той час владою величезної кількості VIP-автомобілів, нібито для потреб Міністерства внутрішніх справ, “не могло бути випадковістю, а було викликано потребою лояльного ставлення працівників правоохоронних органів до влади та її керівників”.

“Зокрема, до Віктора Януковича, який тоді обіймав посаду прем’єра і був кандидатом у президенти на президентських виборах 2004 року”, – звертає увагу у своєму зверненні Швець.

“У зв’язку з цим прошу провести ретельну перевірку законності прийняття Кабінетом Міністрів постанови №210 “для службового користування” від 3 квітня 2004 року про закупівлю спеціальних автомобілів для потреб МВС“, – йдеться у зверненні.

Депутат також просить за наявності законних підстав вжити заходи прокурорського реагування та притягти винних осіб до відповідальності.

Джерело УП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.