Новини технологій. 8 грудня. Фото. Перші ноутбуки на базі Chrome OS з’являться не раніше, ніж через півроку. Про це заявили представники Google на презентації нової операційної системи.

Chrome
Google відклав масовий випуск ноутбуків на ОС Chrome через величезну кількість багів

7 грудня корпорація Google представила свою операційну систему Chrome OS. Повідомлення про це було розміщено в офіційному блозі Google.

Перша версія Chrome OS призначена для ноутбуків і нетбуків. У продажу пристрої з новою ОС з’являться в середині 2011 року, а випускати їх будуть Samsung і Acer. Якими будуть їхні характеристики і ціни, поки невідомо.

Раніше компанія заявляла, що Chrome OS буде готова до кінця 2010 року. Вихід ОС було вирішено відкласти через велику (більше 2 тис.) кількість багів, а також через бажання Google провести бета-тестування системи.

На презентації, яка пройшла в Сан-Франциско, Google показала Chrome OS на «безіменному» ноутбуці Cr-48. Пристрій має екран діагоналлю 12,1 дюймів і повнорозмірну клавіатуру (за рішенням Google, на ній не буде клавіші Caps Lock). Повного заряду батареї вистачає на вісім годин автономної роботи. Ноутбук може працювати в мережах 3G і Wi-Fi.

Система завантажується менш ніж за 10 секунд, а первинна настройка займає менше хвилини. Chrome OS орієнтована на роботу з “хмарними” сервісами і припускає, що користувач має постійний доступ в Інтернет. У «хмарі» зберігаються всі файли та налаштування, тому він не втратить свої дані, навіть якщо втратить ноутбук. Жорсткий диск у пристрої відсутній.

До виходу в продаж пристроїв з Chrome OS Google надасть користувачам можливість протестувати систему на ноутбуці Cr-48. Подати заявку на тестування можна на сайті Google. Повідомляється, що ноутбуки можуть бути надані «кваліфікованим користувачам, розробникам, навчальним закладам і компаніям».

На ринку Chrome OS буде конкурувати з операційними системами Apple і Microsoft.

На презентації Google також оголосила про відкриття Chrome Web Store – магазину додатків для Chrome OS. Зараз у ньому представлено близько п’ятисот додатків. Наразі магазин доступний тільки на території США, але в наступному році з ним можуть працювати і жителі інших країн.

Ноутбук
Джерело Руформатор

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.