Новини України. 25 грудня. Київ. Ганна Герман активно зайнялася дорученням патріарха Кирила.

Ганна Герман
Ганна Герман

Головну складову заповідника “Софія Київська” – Софійський собор – можуть передати Лаврському заповіднику, який, у свою чергу, може повністю перейти у власність Української православної церкви Московського патріархату.

Як пише видання “Газета по-киевски“, з пропозицією приєднати “Софію Київську” до Національного заповіднику “Києво-Печерська Лавра” виступила заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман на засіданні Гуманітарного ради. Мова йде не про весь комплекс “Софія Київська“, а саме про Софійський собор.

Заповідник сьогодні курує Мінрегіонбуд. Софія не використовується в релігійних цілях, там ведеться лише наукова і реставраційна робота. Крім того, двір Софії відкритий для відвідування туристами.

Разом з тим, чимала частина площі Лаври – нижня територія знаходиться у віданні УПЦ МП.

Видання наводить дві версії причин можливого об’єднання. Згідно з однією з них, це дасть можливість зосередити кошти, які виділяються на обидва пам’ятники, в одних руках, і більш ефективно їх використовувати. Але, як відомо, з території Лаври вже виселяють музеї, йдучи на поступки монастирю.

Видання відзначає, що поки Софійський собор під захистом декількох законів та постанов, майно заповідника не підлягає приватизації та передачі будь-яким організаціям. До того ж у ньому заборонена будь-яка діяльність, крім тієї, яка пов’язана з роботою заповідника.

Гендиректор заповідника “Софія КиївськаНеля Куковальська вважає, що об’єднання заповідників під управлінням Міністерства культури знищить всі сьогоднішні напрацювання музейних працівників.

Нагадаємо, що Софія Київська, заснована на початку XI ст. – одна з небагатьох у світі споруд цього періоду, уцілілих до наших днів. У ній знаходяться одні з найдавніших мозаїк і фресок. Заповідник також очолив рейтинг “7 чудес України“.

Напередодні візиту в Україну московського патріарха Кирила, глава УПЦ МП митрополит Володимир направив листи до вищого керівництва України з проханням дозволити проводити у Софії щоденні служби.

Джерело ТочкаНет

Comments

  1. Гарно Янукович розраховується з Кирилом і Росією за свій пост. Нічого не скажеш.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.