Новини України. 3 грудня. Національна акціонерна компанія “Нафтогаз Україна” отримала часткові гарантії від ВАТ “Газпром” з транзиту природного газу по території України в обсязі не менше 112 млрд. кубометрів газу на рік протягом 5 років.

Юрій Бойко
Україна домовилася за транзит газу

Про це сьогодні повідомив Міністр палива і енергетики України Юрій Бойко під час робочої наради в Сумській області.

“Був підписаний документ, згідно з яким ми отримали нехай і не 100%-ю (гарантію – ред.), Але більш впевнену позицію щодо транзиту газу на наступні п’ять років”, – зазначив Бойко.

При цьому глава Мінпаливенерго відзначив, що “Газпром” надав “Нафтогазу Україна” аванс у розмірі $1,5 млрд. за послуги транзиту.

Зафіксована цифра 112 млрд. кубометрів газу щорічно. І якщо менше газу буде транспортуватися, то аванс, який дав нам “Газпром” $ 1,5 млрд., буде повернуто у більший термін, ніж п’ять років”, – додав Юрій Бойко.

Нагадаємо, НАК “Нафтогаз Україна” тривалий час наполягав на закріпленні в домовленостях з “Газпромом” мінімальних обсягів транзиту газу через територію Україну.

Раніше “Нафтогаз Україна” прогнозував, що в 2011 році обсяг транзиту газу до Європи очікується на рівні 94,2 млрд. кубометрів.

Джерело Ліга

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.