31 грудня. США в четвер поширили різке попередження керівництву України, висловивши стурбованість, що серія арештів і розслідувань, “у вибірковому порядку” вразили опозиційних політиків, має “політичну мотивацію”, пише Financial Times.

Віктор Янукович
В США попередили Януковича

Заява пролунала на тлі допитів українською прокуратурою лідера опозиції Юлії Тимошенко і арешту низки її політичних союзників.

“Хоча американський уряд, як правило, не дає коментарів щодо специфіки індивідуальних випадків, ми повідомили українському уряду про нашу стурбованість і про те, що, хоча з корупцією треба боротися, переслідування не повинно бути вибірковим або політично мотивованим”, – заявив Держдепартамент США.

“У зв’язку з цим, ми також заявили про свою стурбованість тим, що коли, за небагатьма винятками, слідство стосується тільки осіб, пов’язаних з попереднім урядом, складається враження щодо вибіркового переслідування політичних опонентів”, – йдеться в заяві.

“Останні заяви США відображають відхід від обережної позиції, яка полягала в пошуку взаємодії з адміністрацією (Віктора) Януковича, дружньої до Москви, незважаючи на зростаючу стурбованість з приводу дотримання українським президентом принципів демократії”, – пише автор статті Роман Олеарчик.

За матеріалами Financial Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.