16 грудня. Британська “Файненшіал Таймс” у статті про відкриття кримінальної справи проти “провідного лідера опозиції” і колишнього прем’єра Юлії Тимошенко передбачає, що це може привести до посилення протистояння між опозицією та президентом Януковичем.

Юлія Тимошенко
Financial Times: влада провадить жорстку політику проти Тимошенко

Кореспондент газети у Києві цитує прокуратуру, яка викликала Юлію Тимошенко у середу і заборонила їй виїздити за межі Києва, передає ВВС.

Пані Тимошенко має знову з’явитися до Генеральної прокуратури 20 грудня, коли їй, як очікується, буде висунуто офіційне обвинувачення і її можуть заарештувати – пише газета.

FT цитує речника прокуратури, який сказав, що “арештують чи не арештують залежатиме від рішення суду і від того, чи просять про такий крок слідчі”.

Часопис пише, що речник прокуратури відмовився говорити про подробиці справи проти Тимошенко, але що справа пов’язана зі зловживанням коштами, які уряд отримав згідно з Кіотським протоколом, який передбачає використання коштів лише на проекти зі скорочення шкідливих викидів в атмосферу.

Пані Тимошенко, пише газета, заперечує, що уряд 2009 року витратив ті кошти на виплату пенсій. Пані Тимошенко назвала справу політично вмотивованою і каже, що “терор проти опозиції продовжується”.

Газета нагадує, що справі проти Тимошенко передувала низка арештів її близьких соратників і пише, що “справа проти неї може привести до посилення протистояння між опозицією та президентом Януковичем“.

FT пише, що опоненти пана Януковича звинувачують його в монополізації влади, переслідуванні суперників та наступі на свободу преси, а також у поверненні Києва під вплив Росії.

Пан Янукович заперечує подібні звинувачення. Його адміністрація називає розслідування проти пані Тимошенко та її прибічників “легітимними спробами боротися з корупцією.”

Пані Тимошенко твердить, що розслідування проти її політичного табору є спробою відвернути увагу від звинувачень у корупції в адміністрації Януковича та серед олігархів, які його підтримують – пише газета.

FT нагадує про розслідування участі депутата БЮТ Андрія Шкіля у протестах 2001 року проти президента Кучми.

Також про справу проти Георгія Філіпчука, який був міністром екології в уряді Тимошенко і якого заарештували у вівторок.

Інший міністр уряду Тимошенко Богдан Данилишин звернувся до влади Чехії з проханням надати йому політичний притулок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.