Новини політики. 17 грудня. Москалів творили українці, але перший млинець, на жаль, вийшов глевким.

Фаріон дала відсіч Гузєєву

Так сьогодні, 17 грудня, прокоментувала вчорашні заяви Генконсула РФ у Львові Євгена Гузєєва депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Ірина Фаріон.

«Те, що говорить Путін і те, що говорить Гузєєв можна означити тільки одним словом чужомовного походження, яке з етичних міркувань я б не хотіла вживати . Один говорить про українську історію рідкісно обурливі речі, інший – про українську мову. Якщо ти розумієшся на чомусь, як свиня на апельсині, то краще мовчати», – емоційно відреагувала Ірина Фаріон на заяву Євгена Гузєєва про те, що українську мову принесли на Західну Україну більшовики зі Сходу України.

Ірина Фаріон пояснила, в чому саме помилився генконсул Російської Федерації Євген Гузєєв.

«Давні українські пам’ятки з часів Галицько-Волинського князівства і давні пам’ятки з часів Руси – а первісно Русь ніколи Київською не називалася, адже це є Переяславське, Київське та Чернігівське князівство, – так от, ці пам’ятки свідчать про те, що їх мова абсолютно єдина. І якщо говорити про російську мову, то вона є вторинною за походженням, тому що у своїй основі має церковнослов’янську мову. В другій половині 17 століття пішла лавина українських запозичень у московську мову, яка і назви не мала російської.

«Тепер щодо назви нас русинами. Русинами називалися всі українці – і ті які жили на сході і на заході, адже первісна назва нашої держави – це Русь, яку вкрав в українців Петро І і на початку 17 століття, коли він розіслав депеші по світу, що їхнє царство не називається Московським, а називається Росія з наголосом на першому складі. А Росія – це насправді грецький варіант нашої назви Русь, тому українці та русини – це є тотожні назви. Тому москалів творили українці, але перший млинець, на жаль, вийшов глевким. Але для колонізованого і змаргіналізованого розуму Гузєєва – це неприступні істини. Тому не Гузєєву я це доводжу, а просто стимулюю громаду читати те, що я зараз сказала, і шукати літературу на цю тему», – пояснила Ірина Фаріон.

Нагадаємо, що вчора, 16 грудня, під час зустрічі з учасником акції протесту «Ні кавказькому бандитизму», що відбулася під стінами Консульства Російської Федерації у Львові генконсул РФ в образливій формі прокоментував болючі для України питання. Так, за словами Генконсула, українську мову принесли на Захід України зі Сходу. «А ви (галичани) говорили руською мовою. Тут була Русь, Галицька Русь і говорили тут по-руськи, оскільки жили русини. А «проект Україну» створили австрійці для вас, щоб відламати вас від Росії – розділили нас», – розповів Євген Гузєєв.

Гузєєв стверджує, що червона армія відкрила українцям очі на те, що вони не русини, а українці.

«Українську мову принесли сюди більшовики зі Сходу України, вони організували тут школи. Руська мова стала основою російської. Але ще за часів Федорова мова була єдиною як у Києві, так і у и та у Москві розмовляли однією мовою», – сказав Генконсул.

Джерело ГалІнфо

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.