Новини України. 7 листопада. МОЗ України прогнозує початок епідемії грипу на початку 2011 р.

Епідемія грипу почнеться в січні

Про це на прес-конференції заявив в.о. директора департаменту санітарно-епідеміологічного огляду Міністерства охорони здоров’я України Антон Вітрил.

На сьогодні грипом хворіє трохи більше 1% населення Україні

Антон Вітрил зазначив, що за минулий тиждень ситуація із захворюваністю на грип та гострі респіраторні захворювання істотно не змінилася.

“На сьогодні спостерігається низька активність захворюваності на грип. Трохи більше 1% населення зафіксовано як хворі в Україну. На 48 тижні 2010 р. в 10 контрольних містах не зареєстровано жодного летального випадку серед хворих. За прогнозами поступово буде збільшуватися рівень захворюваності . Початок епідемії прогнозується на початку наступного року”, – зазначив він.

Він додав, що погодні умови сприятимуть збільшенню рівню захворюваності в Україні.

Крім того, він підкреслив, що окреме зростання сезонних захворювань ГРВІ спостерігається в Криму, Чернівецькій, Полтавській, Львівській, Донецькій та Сумській областях.

За його словами, станом на сьогодні введені обмежувальні заходи у майже 400 навчальних закладах України.

На сьогоднішній день епідемії в цілому по Україні ще немає“, – сказав він.

Крім того, головний спеціаліст відділу епідеміологічного благополуччя міністерства Костянтин Легеза повідомив, що найбільше в Києві хворіють учні 1-4 класів, однак у школах Києва не планується вводити обмежувальні заходи у зв’язку з сезонним грипом.

“Різкого зростання захворюваності по Києву не спостерігається”, – сказав він.

За інформацією міністерства, всього в 10 контрольних містах було зареєстровано 64 тис. 636 хворих на грип. Госпіталізовано 674 особи (1,04% хворих). Серед госпіталізованих 82,8% складають діти у віці до 17 років. Статистичний показник зареєстрованої захворюваності у порівнянні з попереднім тижнем зріс на 17,3%.

За даними з різних країн європейського регіону, протягом 40-47 тижнів 2010 виявлялися віруси грипу “А” – 55% випадків і “В” – 45%. Серед вірусів грипу “А” переважає пандемічний штам – 64%.

За даними щотижневого електронного бюлетеня ВООЗ, активність грипу в європейському регіоні продовжує перебувати на низькому рівні. Інтенсивність респіраторних захворювань в 37 країнах характеризується як низька, і тільки в РФ – як середня. У цілому за інформацією міністерства, показники захворюваності в Україні відповідають сезонному рівню.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.