Новини економіки. 17 грудняю Китай. За підсумками 2010 року зовнішньоторгівельний оборот Китаю може перевищити $2,9 трлн, заявив заступник міністра комерції КНР Чжун Шань.

Все робиться в Китаї...

“У 2010 році обсяг експорту – імпорту, сподіваюся, стане рекордним в історії Китаю і перевищить $ 2,9 трлн”, – зазначив Чжун Шань на конференції з питань зовнішньої торгівлі, повідомляє “Інтерфакс“. Збільшення обсягу зовнішньої торгівлі КНР відбувається на тлі поступового відновлення світової економіки, відзначив чиновник.

За підсумками січня-листопада зовнішньоторговельний товарообіг Китаю досяг $ 2677 млрд, збільшившись у порівнянні з тим же періодом 2008 року на 36,3%. При цьому відзначено зниження темпів зростання позитивного сальдо Китаю в торгівлі, що свідчить про те, що “посилилася тенденція до торгового балансу”, додав Чжун Шань.

“Невпинно зростають торговельні тертя, їх об’єктами з боку розвинених країн все частіше стають країни з ринками, що розвиваються і країни, що розвиваються, – сказав чиновник. – Ці тертя все частіше стосуються не хімічних, текстильних товарів з високою доданою вартістю, як раніше, а енергетичних товарів, товарів електронних та інформаційних технологій, іншої нової продукції “.

Джерело Вести

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.