Новини України. 26 грудня. Первинне і вторинне житло в Харкові в 2011 р. почне дорожчати.

житло, будинок
Житло у Харкові дорожчатиме

Про це заявив гендиректор інвестиційно-консалтингової компанії “Проконсул” Андрій Моченков.

За його словами, підставою для прогнозу є одразу кілька причин.

Як зазначив експерт, навіть зараз в кінці року не йде мова про масове здешевлення.

“Знижують ціни на житло тільки деякі забудовники з вагомих причин. На ринку не з’являються квартири або недобудови за півціни. Навіть заставні квартири не виходять на ринок, і їх не можна купити за дуже низькою ціною. Частина заставної нерухомості банки беруть собі в управління як непрофільні активи, розуміючи, що якщо викинути їх на ринок, то ціни впадуть. Так що потенційний попит на нерухомість перевищує пропозицію”, – зазначив Андрій Моченков.

За його словами, оскільки в країні немає інших механізмів для збереження заощаджень, то єдиним таким інструментом для збереження грошей є нерухомість. І ця обставина працює на підвищення вартості житла. Крім цього, як мінімум через півроку розпочнеться активна іпотека.

“У банків величезна ліквідність, і вони не зможуть довго втримувати ситуацію. Їм потрібно заробляти на кредитах. Деякі банки заявляють, що вони готові до іпотеки, і практично всі банки заявили про те, що кредитують покупку автомобілів. Ціна на іпотеку буде падати, так як альтернативного застосування грошам знайти складно, і вже йде боротьба банків за реальний сектор економіки. Вони з задоволенням дають кредити під товари в обороті, під те, що дає швидкі гроші, але скоро прийде черга і іпотеки”- зазначив експерт.

Відзначимо, середня ціна 1 кв. м нового житла економ-класу в Харкові за станом на 1 грудня склала 5 тис. 578 грн., що на 0,8% менше, ніж на 1 листопада. Житло бізнес-класу подешевшало на 0,5% до 9 тис. 436 грн. Ціни на житло класу “преміум” практично не змінилися і становлять 15 тис. 305 грн. за 1 кв.м.

За матеріалами Status Quo

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.