4 грудня. Президент Асоціації “Спадщина України” Ірина Квасниця вважає, презентовані символи Євро -2012 ляльки-близнюки Славек і Славко жахливі.

Про це вона заявила у коментарі для Gazeta.ua.

для дітей такі ляльки непридатні

“Найбільше дивує, що не було громадського обговорення, що ескізи ляльок не винесли на публіку, – обурилася вона. – Ми їх побачили тільки на презентаціях у Києві і Львові. Лялька Славко не відповідає нашим ментальним уявленням про українську культуру, про те, як має бути представлена Україна на заході світового масштабу. Ми не маємо права виглядати неповноцінною нацією”.

На думку Ірини Квасниці, для дітей такі ляльки непридатні.

“Я педагог, глибоко вивчала дитячу психологію, займаюся розробкою навчально-методичних програм. Розробила програму “Великий світ маленької дитини” для дітей 3-11 років. Наша асоціація створила посібники для вчителів, дитячі книжки-розмальовки, спеціальну методику для роботи дітей з природнім матеріалом і першу українську ляльку для рольових ігор у дошкільних закладах і молодших класах”.

“Світова педагогіка виробила певні критерії до навчально-методичних посібників, – пояснює фахівець. – Лялька — це теж посібник. Вона має бути яскрава, з чітко вираженими очима і промальованими рисами обличчя, статурою, статевою приналежністю. Не за рахунок статевих органів, а вторинних характеристик, тобто одягу. Дитина, яка тримає в руках правильну ляльку, визначає своє місце у світі, свою статеву приналежність. Через гру з лялькою соціалізується. Зараз багато осіб 20-30-річного віку, які не можуть визначити, хто він — чоловік чи жінка. Це наслідок неправильного виховання”.

За словами Ірини Квасниці у представлених символів Євро-2012 риси неповноцінних людей.

“Стерті риси обличчя, круглі очі, погляд спрямований в нікуди — це явні ознаки даунізму. Дві гарні, досконалі, високорозвинуті нації — українці і поляки — представлені у формі двох даунів. Є ще півтора року до Євро. Тим лялькам треба зробити гарну статуру і нормальні обличчя. Те, що вони близнюки — це мудра ідея, аби не показати вищість однієї нації над іншою. Імена Славко і Славек, які дали талісманам, цілком нормальні. Славко – це зменшувальна форма від Ярослав, Мирослав, Святослав, вони популярні і в Україні, і в Польщі. Хоча така форма більше властива для Галичини. У Східній і Центральній Україні кажуть “Славік”. Тому може бути деяке несприйняття. Якби було більше варіантів і всенародне обговорення, могли б вибрати щось краще”.

На думку педагога, представлені ляльки завдадуть тяжких психологічних травм дітям, які візьмуть їх до рук, і сформують у них комплекс власної неповноцінності.

“Коли на стадіоні у Києві батьки однієї дівчинки років шести-семи хотіли її сфотографувати з цією лялькою, у неї була істерика. Батько підхопив її на руки. Цих ляльок виготовлять тисячами, через 15-20 років діти виростуть і спитають, чи була у нас олія в голові, коли отаку річ вам пропонували. Через те, поки не пізно, зовнішній вигляд і риси обличчя треба допрацювати”.

Сьогодні у Києві офіційно стали відомі імена близнюків-талісманів Євро-2012. Більшістю голосів уболівальників “футболістів” назвали Славек і Славко.

Джерело Газета

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.