Новини світу. 14 грудня. США. За результат опитування громадської думки майже дві третини американців вимагає покарання Джуліана Ассанджа за викриття секретів.

Читачі "Таймс" назвали Ассанджа людиною року

Однак деякі юристи дотримуються іншої думки і приводять вагомі аргументи на захист хакера. 68% опитаних вважають, що Джуліан Ассандж зайшов занадто далеко і завдав шкоди громадським інтересам. 59% вимагають, щоб уряд США заарештував Ассанджа і віддав його під суд за публікацію секретного дипломатичного листування.

Професор Колумбійського унівеситету Ебен Моглєн з цим категорично не згоден.

“Я знаю Джуліана Ассанджа багато років. Я вважаю, що він робить корисну справу”, – відзначив він.

На запитання, чи не здається йому, що Ассандж скористався краденою власністю професор відповідає:

“Нонсенс! По-перше, це не власність. Власністю може бути лист паперу. Але інформація не аркуш паперу. По-друге, робота нашого уряду, в тому числі всі матеріали, написані його співробітниками, не підлягають копірайту”.

Далі професор Колумбійського університету дохідливо пояснює, що на підставі Закону про засекречування урядової інформації відповідальність за її розголошення несуть тільки співробітники уряду.

– Уявімо, що ви і я якимось чином отримали інформацію про пересування президента Барака Обами, яка не призначена для всіх, а засекречена. І ось ми з вами виклали цю інформацію в Мережу. Ці відомості можуть бути використані терористами. Це злочин чи ні?

– Ні. Мені не відомий жоден закон, який зобов’язував би нас з вами тримати цю інформацію в секреті.

– Але хіба ми не піддаємо небезпеці життя президента?

– Ну, так і що? Я можу якимись діями ненавмисно наражати на небезпеку життя президента. Охороняти його життя це обов’язок секретної служби. Закон не зобов’язує мене допомагати їм.

Приблизно так само, хоча і не так категорично відповідає на ті ж самі питання юрист незалежної організації Electronic Frontier Foundation Маршу Хофманн.

Думки цих юристів поділяють 29% опитаних, які впевнені, що ніякого злочину тут немає. Навпаки, Маршу Хофманн вважає, що конфлікт навколо Джуліана Ассанджа – це, за її словами, “найбільша битва за свободу слова”. Однак у цій битві, поки, на щастя, лише словесною, ще не сказав свого слова уряд США.

Джерело РадіоСвобода

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.