Новини світу. 8 грудня. Азербайджан. ТОВ “Дорожнє будівництво “Альтком” (Україна) розгорнуло в Туркменістані будівництво унікальної інженерної споруди – автомобільного мосту через Амудар’ю Атамурат-Керкічі (Азербайджан).

Альтком
Альтком будує півторакілометровий міст в Азербайджані

Міст будується з тим розрахунком, що зможе витримати землетрус силою 9 балів за шкалою Ріхтера. Введення об’єкта в дію заплановано на жовтень 2012 року.

Як повідомляю місцеві ЗМІ, днями фахівці приступили до виконання головної і найвідповідальнішою частини роботи – бурових робіт на річці під першу опору моста висотою близько 50 метрів.

Повідомляється, що сьогодні величезний потік великотоннажних машин з Туреччини, Ірану, Росії, Узбекистану, Казахстану та інших країн іде через складні наплавні понтонні мости.

“Введення в дію відповідають міжнародним стандартам сучасних автомобільних мостів через Амудар’ю дозволить істотно збільшити обсяг транзитного руху”.

Місцеві ЗМІ також зазначають, що на об’єкті вже проведений комплекс робіт зі зведення берегоукріплювальних споруд, створення виробничо-технічної, матеріальної і соціальної бази будівництва.

Проект мосту був розроблений фахівцями науково-дослідних проектних інститутів “Союзтранспроект” і “Укргіпробудмост” міста Києва. Його довжина складе близько 1,5 тисячі метрів, ширина 2-смугової проїзної частини – більше 10 метрів. Намічено спорудження 14 потужних опор глибиною майже 50 метрів.

Даний об’єкт зробить внесок у реалізацію програм з прискореного освоєння мінерально-сировинних ресурсів правобережного басейну Амудар’ї, де стартувало будівництво великих промислових комплексів з випуску калійних добрив і цементу, розвивається видобуток вуглеводневих ресурсів.

У вересні 2009 року через Амудар’ю було відкрито залізничний міст Атамурат-Керкічі. Зараз йде будівництво автомобільного мосту через річку біля міста Сейді, в майбутньому з’явиться міст через Амудар’ю між населеними пунктами Туркменабат і Фарабі.

За матеріалами Trend

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.