Новини економіки. 21 грудня. Простим людям бюджет дасть прогнозованість ситуації.

Анатолій Кінах

Про це сказав народний депутат від фракції Партії регіонів Анатолій Кінах.

Також, говорячи про те, що саме дасть прийняття бюджету для українців, Кінах наголосив:

“Однозначно ми не будемо заморожувати виплати з точки зору того, що було в попередні роки, коли навіть не індексувались мінімальні виплати на поточну інфляцію, і в бюджеті сьогодні закладено, що все буде проіндексовано на темпи інфляції, які прогнозуються до 9%”.

За словами політика, потрібно формувати прогнозовану валютно-курсову політику, і тому в бюджеті закладений середньозважений курс 7,95 грн за долар.

“Це буде не просто. І однозначно, потрібно робити все, щоб захищати свій внутрішній ринок, підтримати експортера. І не дозволяти, щоб за межами доходної частини бюджету знаходились мільярди гривень, і не працювали в інтересах суспільства”, – додав Кінах.

За словами Кінаха, серед проблем, які турбують владу є те, що Україна за останні 3 роки, незалежно від урядів, різко збільшила свій державний борг.

“На жовтень поточного року сумарний державний борг України складає біля 51 млрд доларів, і для того, щоб обслуговувати цей борг в проекті бюджету 2011 року ми вимушені закласти десь порядку 23 млрд грн на його обслуговування і біля 62-63 млрд на погашення. Ці 85 млрд – четверта частина нашої консолідованої доходної частини”, – розповів політик.

Він наголосив, що така сума – це вже критична межа.

“Я впевнений, що в умовах України сумарний державний борг не повинен перебільшувати 40% від ВВП. І в проекті закладається мета знизити це навантаження, і не можна допускати, щоб держава таким чином нарощувала борги, бо за це будуть розраховуватись вже наші наступні покоління. Через бюджет-2011 цю тенденцію потрібно припиняти”, – додав Кінах.

Джерело ГазетаУа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.