Новини України. 1 грудня. На наступному пленарному тижні парламент має намір ухвалити новий Житловий кодекс.

житло, нерухомість, кредит
Мешканців виселятимуть з житла через несплату компослуг, кредиту і при потребі зносу будинку

Про це “Делу” повідомив співавтор законопроекту, депутат від Партії регіонів Ігор Лисов.

“Документ містить чимало спірних положень, які обмежують права кожного громадянина. Зокрема проект кодексу передбачає можливість примусового відселення боржників, а також необмежені штрафи за прострочення оплати комунальних послуг”, – йдеться у публікації.

Виселяти без згоди зможуть і тих, хто не в силах своєчасно виплачувати банківський кредит за своє житло. Стаття 129 проекту Житлового кодексу передбачає таку можливість для фінансових установ”, – зазначає видання.

Лисов наголосив, що “за час, який залишився, парламентський комітет з питань містобудування та ЖКГ спробує вирішити всі спірні норми кодексу”.

“Депутат запевнив, що всі пропозиції будуть враховані, а Житловий кодекс, як і Податковий, буде прийматися постатейно”, – пише газета.

У свою чергу, член комітету з питань ЖКГ, БЮТівець Юрій Одарченко вважає Житловий кодекс у його нинішньому варіанті неприйнятним.

“Вводиться пеня в розмірі 0,1% за кожен прострочений день оплати комунальних послуг, але на відміну від чинного законодавства, загальна сума не обмежується вартістю неоплачених послуг, а може рости до безкінечності“, – зазначає депутат.

За його словами, тепер боржнику доведеться гасити свої борги ціною власної квартири.

“Крім пені, у проекті Житлового кодексу є низка інших спірних положень. Одне з них – примусове виселення мешканців з будинків, які підлягають реконструкції або йдуть під знос, без 100% згоди жителів“, – йдеться у статті Дело.

“При цьому після ухвалення документа виселяти мешканців влада зможе в будь-який район міста, а не в межах одного, як це є зараз. Якщо ж власник відмовиться переселятися, його квартиру примусово викуплять”, – зазначає видання.

За словами ще одного співавтора Житлового кодексу, Бориса Пудова, така практика існує в усьому світі і тільки з її допомогою можна оновити застарілий житловий фонд.

“Лише завдяки цій можливості колишній мер Москви Юрій Лужков зміг вирішити проблему хрущовок”, – сказав депутат.

Крім того, Одарченко також заявив, що ці житлові закони можуть серйозно скоротити чергу на отримання житла.

Після ухвалення кодексу місцева влада зможе позбавити права на отримання житла від держави в разі надання в документах на одержання квартири неправдивих відомостей. Мало того, після набрання кодексом чинності всі черговики будуть зобов’язані перереєструватися”, – пише газета.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.