Новини України. 20 грудня. П’ятдесят три народних депутати подали до Конституційного Суду України подання про невідповідність Податкового Кодексу Конституції України.

податковий кодекс
Депутати вимагають, щоб КСУ визнав ПК неконституційним

Про це повідомили в прес-службі народного депутата України (БЮТ) Наталії Королевської.

Депутати вважають, що Податковий кодекс прийнятий з порушенням п’ятнадцяти статей Основного Закону і носить дискримінаційний характер.

“В результаті прийняття Податкового кодексу, – вважає один з авторів конституційного подання, Наталія Королевська, – українська економіка втратить соціальну спрямованість, значно погіршає фінансове і соціальне забезпечення громадян, будуть порушені права власності, права на достатній рівень життя, презумпція невинності, а також буде втрачено рівноправність усіх суб’єктів права власності перед законом, що дає всі підстави визнати Податковий Кодекс неконституційним“.

Королевська вказує на те, що згідно з Бюджетним кодексом, який має вступити в дію з 1 січня наступного року, як того хоче уряд, Податковий кодекс має бути офіційно оприлюднений до 15 серпня цього року.

“Оскільки Податковий кодекс прийнятий тільки в грудні, за законом він може набути чинності лише через рік – з 1 січня 2012. Інакше це буде прямим порушенням законодавства”, – вважає депутат.

Народні депутати, які підписали конституційне подання, також вважають Податковий кодекс дискримінаційним документом, який звужує права і свободи громадян.

“Положення Податкового кодексу всупереч закріпленим у Конституції України принципам соціальної правової держави та верховенства права скасували або звузили обсяг прав і обов’язків, пільг, компенсацій і гарантій, передбачених Конституцією та іншими законами України“, – відзначила Наталія Королевська.

За її словами, Кодекс передбачає суттєве розширення повноважень контролюючих органів і, відповідно, збільшення обов’язків у платників податків.

“Деякі статті Податкового кодексу встановлюють провину підприємця без достатніх на це підстав. При цьому Кодекс не визначає чіткого механізму відповідальності контролюючих органів за невиконання або неналежне виконання своїх обов’язків”, – підкреслює народний депутат.

Поспішно прийнятий Податковий кодекс призведе до хаосу у фінансово-бюджетній політиці держави, – вважають автори подання, і просять Конституційний Суд визнати цей документ повністю неконституційним, інформує Ліга.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.