Новини України. 11 грудня. Наталія Королевська вважає, що в Україні різке підвищення дефіциту бюджету може призвести до дефолту в 2013 р.

Наталія Королевська
Королевська: у 2013 році в Україні буде дефолт

Про це голова парламентського комітету з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва заявила на прес-конференції.

Королевська відзначила, що до кінця 2010 р. Україна вдвічі збільшила свій держборг, і в даний момент він становить 40% від ВВП. Вона також нагадала, що темпи запозичень в 2009 р. були нижче, ніж у післякризовий 2010.

Така ж тенденція закладається і в 2011 р., оскільки бюджет на 2011 р. не базується на реальних фактах 2010. Зростання реального дефіциту бюджету вищий від того, який держава в силах обслуговувати, і вище того, який держава може забезпечувати своїм економічним зростанням. З року в рік ми живемо за рахунок зовнішніх запозичень. Основні повернення цих запозичень припадають на 2013 р., в результаті чого в 2013 р. будуть підвищуватися соціальний тиск і скорочення соціальних виплат, і в разі неповернення цього боргу ми будемо спостерігати дефолт в 2013 р.”, – прогнозує Наталія Королевська.

При цьому вона зазначила, що фракція БЮТ буде наполягати на тому, щоб в 2011 р. було різке обмеження дефіциту і скорочення бюджетних витрат. Це скорочення, за її словами, повинно бути як мінімум на 30 млрд грн.

Джерело Денги.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.