Новини України. 1 грудня. Працівникам ДАІ знову дозволили ховатися в кущах, зупиняти водіїв без причини і ловити на перевищенні швидкості відразу за знаком початку населеного пункту.

ДАІ
ДАІ тепер знов все можна

Все це було заборонено розпорядженням МВС № 466 від 21.05.2009 року. Однак воно втратило дію.

Зокрема, пише “Дзеркало тижня“, втратила силу заборона на «засідки в кущах», а порушників швидкісного режиму тепер можуть гальмувати відразу після знаку населеного пункту.

В цілому, втратили силу наступні норми, що раніше допускали свавілля ДАІ на дорогах.

1. Заборона на патрулювання дорожнього руху з місць, закритих для учасників дорожнього руху (дорожня інфраструктура, дерева, кущі).

2. Заборона на протоколювання перевищення швидкості в зонах дії знаків, що обмежують максимальну швидкість у зоні в’їзду до міста на відстані 1000 метрів (тобто, тепер інспектори можуть вимірювати швидкість відразу після того, як автомобіль перетнув знак початку населеного пункту).

3. Заборона на протоколювання порушення, зробленого через неналежний стан проїжджої частини (наприклад, перетин суцільний для об’їзду перешкоди, ями).

4. Облік пом’якшувальних обставин при визначенні розміру штрафу. (Наприклад, за проїзд на червоне світло внаслідок термінової доставки хворого в медустанову тепер співробітник ДАІ має право накласти максимальний штраф).

5. Виключення випадків безпідставної зупинки авто співробітниками ДАІ.

27 вересня громадська організація «Дорожній контроль» подала позовну заяву на Міністерство внутрішніх справ, в якому закликала суд визнати незаконною інструкцію №111, яка дозволяє співробітникам ДАІ зупиняти транспортні засоби без видимої причини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.