15 грудня. США підготували резолюцію, в якій визнають Грузію та Південну Осетію територіями окупованими Російською Федерацією, про це йдеться у статті опублікованій в Civil.ge.

У Сенаті США ініційована «резолюція по окупації»

Американський сенатор демократ з Нью-Гемпшира Джин Шахін підготувала проект резолюції, яка називає територіальну цілісність Грузії і визнає Абхазію і Південну Осетію «окупованими Російською Федерацією» регіонами.

Назва проекту: «Резолюція, що виражає відношення Сенату США до територіальної цілісності Грузії та ситуації в межах визнаних на міжнародному рівні кордонах Грузії».
Проект був зареєстрований у сенатському Комітеті із зовнішніх відносин 9 грудня.

Влада Грузії у рамках «політики деокупації» активно лобіює прийняття у Вашингтоні та інших західних столицях таких резолюцій, в яких Абхазія і Південна Осетія будуть згадані в якості окупованих територій, відзначає видання.

Проект резолюції, який, як розраховують у Тбілісі, буде прийнятий на початку майбутнього року, «підтверджує політику США, яка спрямована на підтримку суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів Грузії, і на визнання Абхазії і Південної Осетії як окупованих Російською Федерацією регіонів Грузії” .

Проект також закликає, щоб Росія повною мірою виконала узяті за угодою про припинення вогню від 2008 року зобов’язання і радить Москві, Цхінвалі і Сухумі, «дозволити вимушено переселеним особам і міжнародним спостерігачам повернутися в Абхазію і Південну Осетію. Повною мірою і гідно».

Проект також «підтверджує, що шлях, який веде до тривалої стабільності в регіоні проходить через мирний і довгостроковий дипломатичний і політичний діалог».

Державний міністр Грузії з питань євроатлантичної інтеграції, віце-прем’єр Георгій Барамідзе, який в даний час відвідує Вашингтон, заявив, що документ «можна назвати «резолюцією по окупації», що зміцнить позиції Грузії у боротьбі за деокупацію країни».

Голова парламенту Грузії Давид Бакрадзе заявив, що резолюція буде «гарантією найвищої якості, як з політичної, так і правової точки зору, того, що політика і позиція США будуть дуже чітко визначені» щодо Грузії і до її окупованих територій.

«І ці політики і позиція будуть спрямовані тільки на деокупацію Грузії, тільки на збереження територіальної цілісності Грузії і ні в якій формі ця політика в майбутньому не потерпить трансформації», – заявив Бакрадзе 10 грудня.

«Парламенти і національні асамблеї дуже багатьох країн також візьмуть такі постанови, що, природно, поставить Росію в ще більш некомфортну, і складну моральну і політичну ситуацію», – заявив лідер парламентської меншості Петре Цискарішвілі.

Ініціатор резолюції сенатор Шахін разом зі своїм республіканським колегою Ліндсі Гремом співголовують в спеціальній групі в Атлантичній раді з питань Грузії. Як очікується, ця двопартійна група підготує доповідь, яка охопить рекомендації у зв’язку з політикою США щодо Грузії.

10 грудня в Атлантичній раді був проведений закритий «круглий стіл» за участю Георгія Барамідзе, на якому він говорив про нинішні пріоритети Тбілісі у відносинах між НАТО і Грузією.

Прагнення Грузії в НАТО було однією з провідних тем візиту Барамідзе до Вашингтона.

«Хочемо знати позицію США щодо того, як може стати Грузія членом НАТО. тому, що ми вже тричі чули від НАТО, що Грузія стане членом НАТО і це вже не стоїть під знаком питання. І ми потребуємо дуже чіткої позиції Адміністрації США по цій темі і ми отримали повну підтримку», – заявив Барамідзе телекомпанії «Руставі-2».

Джерело Civil.ge

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.