Новини економіки. 22 грудня. З 2011 року Запорізький автомобілебудівний завод, що входить до корпорації “УкрАВТО” планує почати повномасштабне виробництво автомобілів Chevrolet Aveo. Компанія закриває виробництво на польському заводі FSO.

Chevrolet Aveo
"УкрАвто" переводить виробництво Chevrolet Aveo з Польщі в Україну

На сьогоднішній день виробництво Aveo сконцентроване в польському заводі FSO корпорації.

“У наступному році будемо ставити на повномасштабне виробництво Chevrolet Aveo“, – повідомив журналістам почесний президент корпорації, народний депутат України Таріел Васадзе.

За його словами, зараз основне завдання корпорації – “не дати пропасти ЗАЗу і підготувати виробництво сучасної моделі, затребуваної не тільки на українському ринку.

“Якщо наша влада буде активна у створенні зони вільної торгівлі з ЄС, то нам необхідно підготувати відповідний продукт, що відповідає, у тому числі, європейським екологічним стандартам”, – підкреслив Васадзе.

У той же час на питання з приводу перенесення обладнання для виробництва цього автомобіля з Польщі на ЗАЗ, Таріель Васадзе відзначив, що “це питання зараз вирішується”.

Говорячи про подальшу долю польського підприємства він відзначив, що поки питання вирішується – на ньому або буде організовано виробництво нової моделі, або “буде зупинка заводу”.

Віце-президент корпорації “УкрАвто” Наталя Бей, у свою чергу, зазначила, що в даний час обстановка на польському заводі “спокійна”.

“Ситуація там спокійна, оскільки ми все виплачуємо. Думаю, претензій до нас не буде, і ми зможемо красиво згорнути цей проект без скандалу і заборгованостей”, – зазначила Наталія Бей.

При цьому вона додала, що в сьогодні активний інтерес до території польського заводу виявляють девелопери.

На її думку, Польща, як член ЄС “програла свої позиції іншим країнам – вона реально втрачає автовиробництво”.

“Проект не користувався підтримкою уряду, в той час як уряди інших країн в кризу надавали підтримку автовиробникам. Та й податок на землю постійно росте”, – підкреслила Бей.

В даний час на ЗАЗі під брендом ЗАЗ повномасштабно випускаються автомобілі Lanos і готується виробництво автомобілів ЗАЗ Forza.

У той же час, торкаючись питання про великовузлове виробництво автомобілів Kia, яке ще ведеться на ЗАЗі, Таріель Васадзе відзначив, що “будемо його закривати, в тому числі з урахуванням організації виробництва авто цієї марки в Росії”.

Як повідомлялося, “УкрАвто” придбала FSO у 2003 році після банкрутства попереднього власника цього підприємства – корейської корпорації Daewoo. У 2007 році на заводі було розпочато виробництво Chevrolet Aveo. У той же час, з урахуванням проблем, що виникли під час кризи у компанії General Motors і відсутності підтримки польського уряду їх виробництво різко скоротилося.

В даний час GM практично не розміщує замовлення на виробництво цих автомобілів на FSO.

У 2011 році завершується термін дії угоди “УкрАВТО” з компанією General Motors з виробництва автомобілів Chevrolet Aveo в Польщі.

Інтерес до співпраці у виробництві автомобілів на польському підприємстві проявляли китайські та індійські автовиробники, але їм необхідні півтора-два роки перехідного періоду для доведення якості автомобілів до необхідного рівня.

ЗАЗ в даний час випускає, зокрема, автомобілі ЗАЗ, Lanos, ВАЗ, Chevrolet, вантажні автомобілі ТАТА, JAC, автобуси малого класу I-VAN, запасні частини для автомобілів і експортує їх у Росію, Єгипет, Вірменію, Білорусь, Грузію, Азербайджан , Сирію, Індонезію, Албанію.

У листопаді 2010 року завод випустив 4,918 тис. автомобілів і автобусів, що в 4,5 рази перевищило показник листопада 2009 року, а за підсумками січня-листопада – 38,962 тис. автомобілів, що на 15% менше аналогічного показника 2009 року, у тому числі 35,868 тис. легкових (на 18% менше).

За матеріалами Денги.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.